Romet Kreek • 8. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Finantssektori puudus andis tunda

Kui mujal maailmas käivitas eile sisuliselt pankrotistunud Fannie Mae ja Freddie Maci päästmine halastusralli, siis meid see ei puudutanud.

Mujal aitasid indeksid üles pankade ja kindlustusseltside aktsiad. Tallinna börsil ei ole ühegi kindlustusseltsi ega panga aktsiat.

Siiski tegid investorid 257 tehingut ja päevakäive oli 25,6 miljonit krooni. Suurima, 7,1 miljoni kroonise käibega esines Eesti Telekomi aktsia. Päevakangelane tõusis 2,1 protsenti, 108,74 kroonile ehk 6,95 eurole.

Olympic EG aktsia hind tõusis 2,1 protsenti, seda 5,5 miljoni kroonise käibega. Aktsia lõpetas esmaspäeva, makstes 29,89 krooni ehk 1,91 eurot.

4,2 miljoni kroonise käibega tõusis Tallinki aktsia hind 1,6 protsenti, 10,01 kroonile ehk 0,64 eurole.

Ent kuigi Vilniuse börsil leidub pankade aktsiaid, ei tekkinud sealgi muule maailmale sarnast eufooriat.

Eestigi investorite ja spekulantide seas tuntud Ukio Bankase aktsia tõusis 1,8 protsenti, 2,79 litile. Šiauliu Bankase aktsia tõusis 1,1 protsenti, 1,92 litile. DnB Nord Bankase aktsia seisis: ühtegi tehingut aktsiaga ei tehtud.

Kui mujal maailmas osutub praegune finantssektori ralli jätkusuutlikuks, võib see nakatada ka teisi sektoreid. Investorite riskivalmidus eile kasvas - kuid kui kauaks? Kui suurematelt turgudelt kasumid roogitud, võib tähelepanu pöörduda ääremaa turgudele nagu Eestilegi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt