Mariliis Pinn • 8. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Liitumisahel vedas Saku börsilt ära

Taani õllehiid Carlsberg ja tema Hollandi konkurent Heineken ostsid ära ja jagasid omavahel Briti joogitootja Scottish & Newcastle'i. Võrdselt Carlsbergiga oli S&N enne Saku Õlletehase aktsiate üks lõppomanik, mõlemale kuulus ettevõttest 37,5 protsenti, selgitas Saku Õlletehase kommunikatsioonijuht Priit Põiklik.

Kuna nii omandas Carlsberg lõppomanikuna üksinda 75 protsenti Saku Õlletehase aktsiatest, kohustas seadus teda tegema aktsiate ülevõtmispakkumist ülejäänud 25 protsendi väikeaktsionäridest omanikele.

Tegelikult otsustasid Saku börsilt lahkumise väikeaktsionärid, sest kohustusliku ülevõtmispakkumise peale müüs 70 protsenti väikeaktsionäridest aktsiad Carlsbergile.

Selle protsessiga kahanes väikeaktsionäride osakaal aktsiaomanike ringis 7,6 protsendini ja oli loogiline, et ka selle ostab Carlsberg täiendavalt välja.

"Samal ajal otsustaski meie aktsiate suuromanik Carlsberg, et Saku Õlletehase aktsiate noteerimine lõpetatakse ka Tallinna börsil," teatas Põiklik. "See oli loogiline samm, sest ettevõte, mille aktsiatest vähem kui 10 protsenti on börsil vabalt kaubeldavad, ei kanna börsiettevõtte mõtet välja ja selline aktsia ei oleks börsil kuigi likviidne."

"Loodaks vaid, et on veel ettevõtteid, kes börsile minekut kaaluvad ja et Saku saaks börsil väärika asenduse. Muu hulgas oleks väärikas, kui riik otsustaks oma ettevõtteid börsile viia," lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt