ÄP fototoimetus • 8. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uudised

Septembrist algusest tihendasid ungarlased sõidukite kaalu ja mõõtmete kontrolli Schengenisse mittekuuluvate riikidega külgnevates piiripunktides. Kui vedajal puudub ülekaalu ja mõõdu luba, saab ta trahvi 13 100 krooni (mõõtmete ületamise eest) või 19 650 krooni (kaalu ületamise eest).

Vene tolli mitteametliku info järgi algasid septembri alguses nende tollipunktides ümberkorraldused, mis võivad esialgu põhjustada piirijärjekordi. 1. septembrist ei sisesta erafirmad enam Vene tollipunktides deklaratsioone, vahendab maksu- ja tolliameti kodulehekülg. Sisestada võivad deklaratsioone nüüdsest vaid tolliametnikud. Eraettevõtete töötajad jätkavad deklaratsiooni sisestamist vaid nendele kaupadele, kus impordimaksud ületavad TIR-veo korral IRU tagatist. Seetõttu on Narva-Ivangorodi suunal vähenenud veoautode piiriületuse kiirus. Alates 1. oktoobrist lõpetavad tollipunktides klientide teenindamise transpordiinspektsioon, veterinaar- ja fütosanitaarteenistused. Ka need kohustused pannakse tollile.

Valgevene ministrite nõukogu kärpis kohustusliku konvoeerimise alla käinud transiitkaupade nimekirja. Nimekirjast jäid välja piiritust ja etüülpiiritust sisaldavad kaubad, mis ei kuulu toiduainete sekka. Nimelt taimsed mahlad ja lahustuvad ekstraktid, välja arvatud ravimid, kus etüülpiirituse osakaal on üle 7 protsendi. Samuti liimid ja taimsed paksendajad, kus etüülpiiritust on üle 7 protsendi.

Transpordi- ja logistikavaldkonna ettevõtjad kohtuvad 2. oktoobril Narva Kutseõppekeskuses, et arutada, millised muudatused on toimunud Eesti logistikasüsteemis ja missuguseks kujuneb nende mõju Ida-Virumaale? Milliseks kujuneb Ida-Virumaa turuolukord konteineriterminali käivitumisel Sillamäe sadamas? Seminaril esinevad näiteks akadeemik Mihhail Bronštein, Sillamäe sadama turundusdirektor Andrei Birov ja DBT juht Vladimir Volohhonski. Kõigil huvilistel on võimalik osaleda ekskursioonil Narva Kutseõppekeskuses.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt