Silvia Kruusmaa • 9. september 2008
Jaga lugu:

Hollandlased ostsid Kohila paberivabriku

Eckhardt ja Eisink omandasid Kohila vabriku endise omaniku Smead Europe'i tegevuse, uus ettevõte võtab tagasi varasema nime Atlanta.

"Meie selge eesmärk on saada juhtivaks ja jätkusuutlikuks, innovaatiliseks bürootarvete tootjaks. Me pühendume Euroopa turule ja tootmise efektiivsusele," teatas Eckhardt, kes hakkab vastutama Atlantas müügi eest.

Smead Eesti juht Tarmo Kallast ütles aripaev.ee-le, et kuna juhtkond ostis senise omaniku välja - ameeriklasest ainuomanik müüs oma ettevõtte juhatuse liikmetele -, siis väga suurt muutust ettevõtte jaoks ei toimu.

"Tegu on positiivse arenguga, sest ettevõtte ostavad turgu ja protsessi tundvad inimesed," ütles Kallast.

Endine omanik müüs aktsiad, sest tahtis keskenduda tegevusele Ameerikas. Mida uued omanikud Kohila paberivabrikule tähendavad, Kallast veel öelda ei osanud. Peakontor töötab välja uut strateegiat ja Kallast läheb enda sõnul järgmisel nädalal Hollandisse koosolekule. "Lähiaegadel on võimalikud uued suunad," ütles Smead Eesti juht, oskamata öelda, kui radikaalsed muudatused võivad olla.

Paberivabrik on sel aastal juba kaks korda töötajaid koondanud. Veebruari algul koondas Smead Eesti 22 plastmappide tootmise osakonna töötajat ja kevadel veel 51 töölist. Praegu on koosseis stabiliseerunud ja vastab mahtudele, samuti toomine, ütles Kallast.

Atlanta peakontor hakkab asuma Hollandis Hoogezandis. Ettevõtte tegutseb enamikus Euroopa riikides tütarettevõtete või edasimüüjate kaudu. Smead Europe on ka varem kandnud Atlanta nime, enne kui Ameerika investor ettevõtte hollandlastelt ära ostis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum