Ehitusmaterjalide TOP: kolmas ahi aitas eesmärgid täita

10. september 2008, 11:30

Ehitusmaterjalitootjate TOPi esikoha
võitnud tsemenditehase Kunda Nordic Tsement rahuldas nii Eesti kui lähinaabrite
tormilise ehitusturu tsemendivajaduse ning ületas eelmiseks aastaks seatud
eesmärgid.

2007. aastat iseloomustas veel rohke ehitustegevus, mis soodustas ka Kunda tsemenditehase tootmist ning müüki. Tehase tegevjuhi Meelis Einsteini sõnul said plaanid isegi pisut enam täidetud. Eelmise aasta lõpus küll hakkasid ehitusturul ilmnema väsimuse märke. „Eesti kasvav turg oli hea, seega renoveerisime ja käivitasime veel ühe ahju,“ räägib Einstein. Kui varem töötasid neljast nõukogudeaegsest renoveeritud pöördahjust vaid kaks, siis kolmas ahi suurendas tootmismahtu veelgi, tõstes tehase klinkri tootmisvõimsuse üle ühe miljoni tonni aastas. Investeering läks kokku maksma 188 miljonit krooni.

Edetabeli teiseks tõusis eelmisel aastal 13. koha saavutanud spooni ja vineeritootja UPM-Kymmene Otepää AS, mis kergitas 300 miljoni kroonini ulatuvat käivet kolmandiku võrra. Ettevõtte kasum kerkis pea kaks korda, ulatudes 91 miljoni kroonini.

Ehitusmaterjalitootjate TOPi kolmas on raudbetoonist toodete valmistaja AS Lasbet, mis kergitas samuti käivet kolmandiku võrra (ulatub 221 mln kroonini) ja kasumit poole võrra (74 mln kr).

Ehitusmaterjalide tootjate TOP ilmus 10. septembril Äripäeva lisas Ehitus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing