Saaremaa-Ventspilsi laevaühendus ohus

Liis Kängsepp 10. september 2008, 11:08

Saare maavalitsus otsib võimalusi kahjumis
oleva Saaremaa Mõntu sadama ja Ventspilsi vahelise laevaliikluse säilitamiseks,
kirjutab Meie Maa.

Eelmisel nädalal pöördus kohalikke turismiettevõtjaid ühendav SA Saaremaa Turism Saare maavalitsuse poole palvega leida võimalus toetada Mõntu-Ventspilsi laevaliini, millest operaator kahjumlikkuse tõttu loobuda plaanib.

Maavanema ülesannetes oleva Andrus Lulla sõnul ei tulnud turismiettevõtjate palvest välja, kui palju oleks liini säilimiseks vahendeid vaja leida. “Toetuse taotlemiseks peame teadma, palju maksab liini käitamine ja kui suures osas on see kahjumis,” ütles Lulla, kelle sõnul hakatakse Saaremaa turismindusele olulise liini käigushoidmiseks võimalusi otsima pärast vastavate kalkulatsioonide saamist.

Suvekuudel töötavat Mõntu-Ventspilsi liini on nelja tegutsemisaasta jooksul kasutanud üle 60 000 reisija, kuid tänavu jäi sõitjate hulk halbade ilmade tõttu prognoositust mitme tuhande inimese võrra väiksemaks, küündides 12 tuhandeni. Laevaliini säilimise eest seisev SA Saaremaa Turism on välja öelnud, et ka see hulk turiste on Saaremaa kaubanduse ja majanduse elavdamiseks väga oluline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing