Leis loodab laomüügirahaga osta võistleja Lätist-Leedust

Mariliis Pinn 11. september 2008, 00:00

Leis ütles, et kuna Eesti tuntud ärimeestele kuuluv EfTEN Capital selliseid tehinguid otsis ja neil oli plaan oma kinnisvara müüa, siis sündis selline tehing. "Siin ei ole midagi eriskummalist," lisas ta.

Kinnisvarast saadud raha on plaanis muudesse projektidesse investeerida. "Baltimaades on huvitavad ajad, majanduskeskkond on sobilik ühinemisteks ja ülevõtmisteks," vihjas Leis võimalikele ühinemistele.

"Vaatame ringi mujal, mitte Eestis, sest siin meil peale Balbiino konkurente pole," rääkis ta tulevikuplaanidest. "Kui asja saab, võib juba sügisel kuulda, kui ei saa, siis ei saa," jäi Leis salapäraseks.

Jäätisevabrik jääb kokkuleppe kohaselt laokompleksi pikaajaliseks rentnikuks.

Peterburi teel asuva kinnistu müügi edenemist kommenteerides jäi Leis napisõnaliseks. "Seal tootmine käib ja vastu talve ei jõua enam müüa," lisas ta.

EfTEN Capitali juhatuse esimees ja osanik Viljar Arakas ütles aripaev.ee-le, et nad hindavad Premiat kui rentnikku väga kõrgelt. "Hoone on heas asukohas, saime hea pikaajalise rentniku," põhjendas ta Betooni 4 asuva Premia laohoone ostu.

Araka sõnul võidavad tehingust mõlemad pooled. "Premia saab vabu vahendeid juurde, et tootmisse investeerida," nägi ta ka vastaspoole kasu.

"See on tervitatav trend," lisas ta, et ka Eestisse hakkab jõudma tava, kus ettevõtted müüvad oma kinnisvara ja pigem rendivad seda edaspidi.

Tehingut finantseeris SEB Pank, kuid maksumust ei avaldata. Araka sõnul on see ettevõttele teine tehing paari kuu jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing