Lõuna-Eesti spaaäri pole veel jahtumas

Hille Tressum 11. september 2008, 00:00

Kulude kokkuhoiu eesmärgil vabastas Scandic Hotels Eesti AS ametist Pärnu Rannahotelli juhataja, Tervis on koondanud mõne töötaja, Strand ja Estonia koondamisi ei plaani, kuid majanduslangust möönavad nemadki, kirjutas Pärnu Postimees.

Seevastu Värska Sanatooriumi juhi Vello Saare sõnul on sanatooriumi täitumus võrreldav eelmise aastaga ja vähemalt selle aasta lõpuni ei ole plaanis kokkuhoiu eesmärgil personali vähendada.

"Sanatooriumi täitumus on ligikaudu 90%, mis on väga hea tulemus. Samuti on meil olemas reservid, millega hullemad ajad üle elada," sõnas Saar.

Saar tõdes, et head ajad spaaäris ei ole veel kaugeltki ümber. "Hea aeg oli eelmisel aastal ja ka see aasta on hea olnud. Ma ei usu, et siin paari kuuga midagi oluliselt muutuks," rääkis juht.

Pühajärve Puhkekeskuse juhi Jaak Raudsepa sõnul ei ole ka neid majanduse jahtumine klientidest ilma jätnud. "Patt oleks nuriseda. Külastajaid on meil arvuliselt ehk vähem kui mullu, kuid käive on seevastu suurem. Nii mõne protsendi võrra," rääkis Raudsepp.

Rohkem kui aeglustuv majandus on Pühajärve Puhkekeskust mõjutanud soe talv. "Eelmisel talvel oli lumine siin Otepääl, vaid üks kuu. Kui oleks talv selline, nagu see oli mõni aasta tagasi, oleks huvi meie piirkonna vastu suurem," rääkis Raudsepp.

Laulasmaa Hotellide tegevjuhi Kristi Napaste sõnul spaakliente veel vähemaks ei ole jäänud, suvel oli ehk rohkemgi kui mullu. Tuleviku poole vaadatakse siiski natuke murelikumalt kui varem.

Napaste sõnul on mõnevõrra vähenenud üksikturistide osakaal ning pead tõstmas konverentsiturism.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing