Eesti kodanikul kahtlus USA pangakaartide võltsimises

Liis Kängsepp 11. september 2008, 12:01

Augustis vahistati 25-aastane Eesti kodanik
Stanislav, keda kahtlustatakse USA pangakaartide võltsimises ja nende
kasutamises, teatas riigiprokuratuur.

Kriminaalasja menetlevad riigiprokuratuur ja keskkriminaalpolitsei. Keskkriminaalpolitsei ametnikud pidasid Stanislavi kuriteos kahtlustatavana kinni 15. augustil ning tema elukohast leti ja võeti ära 0,7 miljonit krooni sularaha ning pangakaartide võltsimiseks kasutatud seadeldis.

„Kurjategija kinnipidamine toimus öösel, sest tuginedes jälitusinformatsioonile võttis Stanislav raha automaatidest välja just siis,“ ütles Keskkriminaalpolitsei vanemkomissar Ivo Kolk.

Riigiprokurör Helga Aadamsoo sõnul on kriminaalmenetluse käigus tuvastatud, et Stanislav võttis võltsitud pangakaartidega ajavahemikul 10.–15. august sularahaautomaatidest välja enam kui 0,7 miljonit krooni. „Kokku kasutas Stanislav enam kui 700. pangakaarti, millest rohkem kui 90-l korral õnnestus ka sularaha välja võtta,“ lisas prokurör.

Ivo Kolgi sõnul on seda tüüpi skeemid enamasti rahvusvahelised, hõlmates väga erinevaid riike. Antud juhtumi puhul teeb Eesti Keskkriminaalpolitsei aktiivselt koostööd Ameerika Ühendriikidega.

Stanislavi kahtlustakse suures ulatuses pangakaartide võltsimises ning võltsitud pangakaartide kasutamises. Karistusseadustik näeb sellise kuriteo eest ette kahe-kuni kümneaastase vangistuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2008, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing