Lätlased teevad sellel laupäeval ära!

Mariliis Pinn 11. september 2008, 09:32

Teeme Ära 2008 koristustalgutest
inspiratsiooni saanud lätlased plaanivad sellel laupäeval 40 000 talgulise
kaasaabil terve Lätimaa prügist puhtaks koristada.

Sarnaselt Eestiga tähistab Läti sellel aastal oma 90. sünnipäeva. Koristustalgute kandev mõte on: „Kingitus Läti Vabariigile tema 90. sünnipäevaks – puhas ja roheline maa!" Ettevõtmise patrooniks on Läti president Valdis Zatlers, teatasid aktsiooni korraldajad.

Suured koristustalgud leiavad aset sellel laupäeval, 13. septembril ning kestavad 10.00 – 15.00. Kõik head eestimaalased, kes tahavad naabritele appi minna, on väga oodatud! Et laupäeval kaunile Lätimaale kingitus teha, külasta kodulehte www.talkas.lv Rohelisel Läti kaardil soovitud piirkonnale klikates avanevad kohalike koordinaatorite kontaktid, kellega saab ühendust võtta. Teine võimalus on saata teade oma osalemissoovi kohta aadressile: ilze.aizsilniece@talkas.lv

Ürituse õnnestumisele on tänaseks õla alla pannud suur hulk Läti ettevõtteid ja organisatsioone kõigist sektoritest - kultuuriühingud, riigiametid, vabatahtlike ühendused, Läti Omavalitsuste Liit ja paljud suuremad eraettevõtted.

Ettevõtmise üks eestvedajaid, perearst Ilze Aizsilniece, kes juba kuid oma põhitöö kõrvalt Lätimaa puhtaks saamise nimel vaeva näeb, sõnas: „Selle ettevõtmise kandev idee ei seisne lihtsalt prügi ära koristamises. Me tahame selle kõige läbi muuta inimeste suhtumist oma kodumaasse ning panna neid mõistma, et just isikliku eeskuju ja vastutuse läbi saavad asjad paremaks minna."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing