Nordea: magistrandid ja doktorandid saavad 100 000 krooni laenu

Annika Matson 11. september 2008, 12:22

Nordea pank pakub kraadiõppuritele ehk
magistrandidele ja doktorandidele kuni 100 000 krooni hariduslaenu. Laenu
intress on 9,5%, mis arvestatakse väljastatud summalt.

Nordea Panga eralaenude müügijuhi Marit Mardi sõnul on hariduslaen suunatud ennekõike magistrantidele ja doktorantidele, kuid võimalus on seda taotleda ka BA kraadi omandamiseks, teatas pank.

"Eesmärk on pakkuda noortele paremaid võimalusi investeerida oma hariduskäiku nii Eestis kui ka välismaal õppides. Paraku peavad tänapäeval noored üha enam leidma ise viisi oma õppetöö finantseerimiseks, mistõttu nägime vajadust taolise laenutoote väljatöötamiseks," lisas Mardi.

Hariduslaenu maksimaalne laenusumma on 100 000 krooni õppeaastas ja see väljastatakse õppemaksu arvete alusel. Laenu tagasimaksed algavad 12 kuud pärast õppeasutuse lõpetamist või kaks kuud pärast õpingute katkestamist.

"Nordea hariduslaenu intress on 9,5%, mis arvestatakse väljastatud summalt," lisas Mardi. Tagatiseks on vajalik ühe või kahe käendaja käendus sõltuvalt sellest, kas õppur ise töötab ning kas sissetulek õpingute ajal säilib. Hariduslaenu ei saa taotleda tagantjärgi, s.t. õppeaasta eest, mis taotluse esitamise ajaks on juba lõppenud.

Nii hariduslaenu kui riiklikku õppelaenu saab taotleda kõigist Nordea panga kontoritest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 12:30
Otsi:

Ava täpsem otsing