Keegi ei sünni narkodiileriks

Christel Karits 12. september 2008, 00:00

"Mina olin siin" on ühelt poolt lugu noortest, kes elavad väljaspool kehtivaid seadusi, käibetõdesid ja moraalinorme. Teiselt poolt on see ühe poisi ülestunnistus sündmustest, mis on jäänud piisavalt kaugeks, et neid saaks valutult jutustada.

Samuti on see huvitav materjal emadele ja isadele, kel pole õrna aimugi, mis diile tegelikult garaažide vahel tehakse.

""Mina olin siin" räägib ühe noore inimese täiskasvanuks saamisest," kommenteerib filmi režissöör Rene Vilbre. "Poistest, kes alustavad mängu, kuid kes ei mõista, et ühel hetkel saab mäng tõeseks ning uuesti alustada pole enam võimalik."

17aastasel Rassil (Rasmus Kaljujärv), Eesti äärelinnas üksi elaval eliitkooli õpilasel on unistus perest ja armastusest ja… Ent söögiraha nimel nõustub ta müüma narkootikume ja see tõmbab ta sündmustesse, mida Rass ei suuda enam kontrollida.

Arest on võib-olla tema ainus võimalus elule, millest ta salaja unistab.

Filmi stsenaariumi kirjutas Ilmar Raag Sass Henno 2004. aastal romaanivõistluse võitnud teose "Mina olin siin. Esimene arest" alusel.

Kirjanik Sass Henno enda sõnul räägib terve see lugu tegelikult armastuse ja perekonna puudumisest. "Võib-olla see ongi ühe orbude põlvkonna lugu, mis räägib läheduse vajadusest. Lihtsalt läbi kujundliku eituse."

Filmis osalevad veel Margus Prangel, Tambet Tuisk, Hele Kõre, Marilyn Jurman jt. Filmi operaator on Mait Mäekivi, heliloojad Jimi Tenor ja Rainer Jancis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing