Sibul viib sõbrad tuurile

Mari Hiiemäe 12. september 2008, 00:00

Eesti publik teab Riho Sibulat hästi ja suurt osa tema laule ka. Ometi ei saa rahval temast isu täis. Tuleb ta Ultima Thule või mõne muu bändiga, akustilise soolokavaga, duona või triona, saalid on ikka kuulajaid täis. Ja kontserdid tunduvad ikka värsketena.

Tänavu sügiseks on Sibulal jälle uus plaan varuks. Kuue Eesti tegusa džässimuusiku abiga saavad tema lood uudse pale.

Sibul kaasab sõprade tuurile kitarristid Ain Agana, Robert Jürjendali ning Raul Vaigla. Trummide taha istub omapärase teemakäsitlusoskusega löökpillimängija Toomas Rull ning põnevat kõla lisab lauludesse Eesti menukaim bassklarnetimängija Meelis Vind.

Koosseisuliselt kõige uhkem on kontsert, mis toimub Viljandi pärimusmuusika aidas. Seal liituvad juba nimetatud muusikutega Raivo Tafenau, Erkki-Sven Tüür ja Peeter Malkov.

Toomas Rulli sõnul kõlavad kontsertidel suuresti laulud, mis on pärit Riho Sibula sooloplaatidelt. Esitusvorm erineb aga oluliselt sellest, millisena see kunagi plaadile sai jäädvustatud, ning seetõttu on muusikaelamus live-kontsertidel mitmeti teistsugune.

Rull soovitab publikul valmis olla väikesteks üllatusteks, mis esituse käigus tõenäoliselt tekivad. Muudatusi võib tulla alates väikestest harmoonianüanssidest kuni repertuaarivalikuni. Esitajad jätavad endale vabad käed lähenemaks materjalile loovalt ning seetõttu pole ükski kontsert teisega päris sarnane.

Kuna tegemist on võimekate muusikutega, lisab neist igaüks sujuvalt lauludesse veidi iseenda ja publiku aimatavaid hetkemeeleolusid.

"See pole popansambli kontsert, kus mängitakse alati samu noote ja soolosid. Neid kontserte ilustab ja mitmekesistab improvisatoorne külg," lubab Rull.

Riho Sibul on viimase paarikümne aasta jooksul Eesti muusikamaastikul pidevalt nähtaval olnud.

Ta on ennast aktiivselt sidunud paljude muusikaliste projektidega, mänginud ansamblites Magnetic Band, Haak, In Spe, Propeller, Kaseke, VSP Projekt, Ultima Thule, Eesti Keeled jt. Tema sooloalbumitest on seni ilmunud kolm: "Poeet külmetab klaasmäel" (2000), "Jahe sinine" (2003) ja "Must" (2004).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing