Romet Kreek • 11. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Suurejooneline häving Lehmaniga

Lehman Brothersi aktsia ei suuda kukkumist pidama saada. Analüütikud on aga hakanud lõpuks aktsia soovitusi kärpima.

Lehman Brothersi aktsia on kukkunud juba murustki madalamaks, tõmmates ka USA börsi ja kaugemategi maade turge end kaasa.

Lehman Brothersi aktsia hind kukkus eile meie aja järgi õhtupoolikul 41 protsenti, 4,29 dollarile.

Küll aga on analüütikud olnud aeglased soovitusi muutma.

Näiteks Citigroupi analüütikud leidsid, et oleks aeg aktsiat varasema ostusoovituse asemel hoidma hakata. Põhjuseks toodi investeerimispanga võimalik krediidireitingu kärpimine ning kahanev kapital.

Aktsia hinnasihiks määrati 9 dollarit. Huvitaval kombel soovitasid samad analüütikud päev varem aktsiat osta, hinnasiht oli siis 35 dollarit. 9. juulil soovitas Citigroup osta Lehman Brothersi aktsiat, hinnasihiks 65 dollarit. Mullu detsembris soovitati aktsiat hoida 65dollarilise hinnasihiga. Aktsia maksis siis börsil 61,37 dollarit.

Kui sellest nüüd mingit moraali otsida, siis mõelda tuleb investeerides oma peaga. teiste arvamusi võibki võtta kui kõrvalist seisukohta. Huvi võiks seal pakkuda pigem argumendid ja taustainfo, mitte sedavõrd mudelitest aretatud hinnasihid ja nendest tulenevad soovitused. Kui joosta soovituste sabas, jooksevad investorid kaasas karjaga. Hinnasihid võivadki soovunelmateks jääda. Eriti kehv on lugu, kui analüütikud ei taha ettevõttes või tegevuskeskkonnas toimuvaid arenguid arvesse võtta.

Juhtivad USA indeksid näitasid 0,1-0,4protsendilist miinust.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt