Iru Elektrijaama hankele laekus kaks pakkumust

12. september 2008, 13:47

Iru Elektrijaama uue jäätmete taaskasutusel
baseeruva soojuse ja elektrienergia koostootmisploki hankele laekus kaks
pakkumust

Pakkumused esitasid jäätmetest soojuse ja elektrienergiatootmise valdkonnas tunnustatud firmad CNIM (Prantsusmaa) ja ühispakkuja FISIA BABCOCK Environmental GmgH (Saksamaa) koos AS Skanska EMV AS, teatas Eesti Energia oma pressiteates.

"Iru Elektrijaam soovib koostöös riigiga, kohalike omavalitsuste ja jäätmekäitlejatega kaasa aidata Riigi Jäätmekava realiseerimisele, et vähendada jäätmekäitluse keskkonnamõjusid, alandada elanikkonna jaoks jäätmekäitluse ja soojusenergia hinnatõususurvet. Ühtlasi soovime vähendada hüppeliselt kallineva maagaasi mõju toodetud energiahindadele," sõnas elektrijaama juhataja Toomas Niinemäe.

Niinemäe lisas, et jäätmete taaskasutuse teel keskkonnasõbralikult toodetava soojusenergia omahind on oluliselt madalam kui maagaasist või biomassist/turbast toodetaval soojusenergial, rääkimata vedelkütustest.

Uue energiaploki lõplik pakkumushind selgub läbirääkimiste käigus. Jäätmete kogumisalaks on kavandatud Tallinn/Harjumaa ning Harjumaaga piirnevad maakonnad. Elektriliseks võimsuseks on kavandatud 17 MW ja soojuslikuks võimsuseks 50MW ning uue energiaploki töö alguseks 11.11.2011.a.

OÜ Iru Elektrijaam on Eesti Energia kontsernis tegutsev soojuse- ja elektrienergia koostootmisjaam, mis on töös alates 1978. aastast. Jaam varustab soojusenergiaga Tallinna vanalinna, kesklinna, Lasnamäe ning Maardu elanikke. Elektrienergia müüakse elektrienergiasüsteemi OÜ Põhivõrk kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2008, 14:04
Otsi:

Ava täpsem otsing