Eesti kaotab oma külgetõmbevõime

ÄP 15. september 2008, 00:00

"Eesti ettevõtluskeskkond oli hea, kuid praegu on valitsus majanduse toetamiseks kasutusele võtnud kõik abinõud ja ettevõtlustingimused tegelikult karmistuvad. Nii et ma mõtlen, see on seaduspärane, et Eesti kaotab pikemas perspektiivis ettevõtjate silmis oma külgetõmbevõime," rääkis Karpikov. Ta tõi näiteks valitsuse otsuse gaasi- ja alkoholiaktsiisi tõsta ning kehtestada täiendavad maksud autodele.

Spacecom ASi juhatuse liige Oleg Ossinovski ütles dv.ee-le, et talle tundub, nagu Eesti majanduskeskkond oleks väga hea ja riik suhtuks ettevõtjaisse eranditeta lojaalselt.

"Ütleme nii, et nii head ärikeskkonda nagu Eestis pole ma kusagil mujal näinud," rääkis Ossinovski. Kui Spacecom kohtus konkurentsireeglite rikkumise eest kriminaalkorras süüdi mõisteti, väljendas Ossinovski pettumist Eesti riigis.

Vesti Dnja peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin ütles, et oli äärmiselt imestunud Eesti reitingu langemise üle nelja koha võrra. "Aga kui isegi meie oligarhide assotsiatsioon, täpsemalt öeldes Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon, asus valitsust oponeerima ega karda rääkida nõnda karmilt, räägib see iseenese eest. Meie ärimeeste ettevõtted asuvad Eestis, seetõttu sõltuvad nad riigis toimuvatest protsessidest, aga valitsusele on kõik ammu ükstapuha," rääkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing