Laar: valitsus peab panema paika prioriteedid

Mariliis Pinn 15. september 2008, 19:34

Pärast valitsusliidu eestseisuse
nõupidamist ütles Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar, et tänaõhtusel
valitsuse istungil seisab ees tõsine arutelu prioriteetide üle.

"See, mis puudutas tänaseid arutelusid näiteks selle üle, kas tuleks tõsta mootorikütuse aktsiisi või siis kehtestada autode registreerimisaktsiis, selle üle kokkuleppele nagu väga selgelt ei jõutudki, nii et arutelu jätkub ja eks siis vastavalt sellele on ka võimalused nende piirnumbrite tõstmiseks ka eelarves väiksemad," rääkis Mart Laar rahvusringhäälingu uudistes. Ta ise loodab väga, et mõlemat korraga ei tule.

Laari sõnul käib vaidlus praegu eelarves veel puudu jääva 620 miljoni krooni üle. Täna õhtul toimuv kabinetiistung, mis hakkab kulusid arutama, keskendub tema arvates tõsisele ja põhimõttelisele arutelule valitsuse prioriteetide üle.

"Ja kui me räägime nüüd just kulude poolest, siis seal ju hakataksegi prioriteetidest rääkima ja seal seisab ees nüüd juba nüüd väga tõsine ja väga põhimõtteline vaidlus, sest on üsna selge, et praegusel hetkel ministeeriumidel olevad piirsummad ei ole küll need, mis vastaksid - vähemalt minu meelest - nendele prioriteetidele, mis Eestil peaksid olema ja mis on ka koalitsioonilepingus kirjas," rääkis Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing