Katre Pilvinski • 15. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Targa advokaadibüroo surus Valgevenes kanna maha

Advokaadibüroo Tark & Ko tegevjuht Aare Tark ütles, et Valgevene pingutab praegu, et avada majandust välisinvestoritele ja süvendada majanduskoostööd nii ida kui ka läänega, seega on sealses majanduses tulemas huvitavad ajad.

"Saame nüüd aidata paremini oma kliente ja võimalikke investoreid, kes soovivad alustada äri Valgevenes. Tänu koostööleppele on meil ülevaade Valgevene äriõigusest ning meie partnerbüroo saab kohapeal kliente teenindada," rääkis Tark. "Sama kehtib vastupidi: Eesti pakub kindlasti Valgevene ettevõtetele huvi."

"Meile teadaolevalt on Tark & Ko tõepoolest ainus Eesti advokaadibüroo, mis sellise kokkuleppe alusel Valgevenes tegutseb. Minu teada on Valgevenes esindatud ka Sorainen," ütles ta.

"Lähiaastail plaanib Valgevene valitsus erastada üle 70 ettevõtte, millest paljud on tuntud ja suured tootmis- või teenustesektori ettevõtted," rääkis Tark. "Ka Eesti ettevõtjad võiksid jälgida, et huvitavaid võimalusi mööda ei laseks," lisas ta.

Äririskidest Euroopa diktaatoririigis rääkis Tark, et tema meelest on ettekujutus Valgevenest kohati liiga mustvalge, oma eripärad on igal riigil.

Valgevene advokaadibüroo Vlasova Mikhel & Partnersi partner Ekaterina Zabello ütles, et Tark & Ko-ga alustati koostööd, kuna välisinvestorite huvi Valgevene ärivaldkondade vastu on kasvanud.

Zabello ütles, et Vlasova Mikhel & Partnersi jaoks on selline koostöö Eesti õigusbürooga esmakordne. "Välisinvestorite huvi Valgevenes on kasvanud kõikides ärivaldkondades. Välisinvestorites tekitas väga suurt huvi nimekiri Valgevene ettevõtteist, mille aktsiaid plaanib riik aastail 2008-2010 müüa," rääkis Zabello.

Zabello sõnul oodatakse koostöölt eelkõige uute võimaluste avanemist efektiivsemaks klientide teenindamiseks - nii Valgevene klientide, kes asuvad Balti riikides, kui ka välisklientide, kes on Valgevenes.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt