Tõnis Lukas: mina järele ei anna

16. september 2008, 18:47

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas
ütles riigieelarve pärast käivat kiskumist ning eelolevat valitsuse kohtumist
kommenteerides, et tema oma nõudmistes järele ei anna.

"Mina ei seisa millegi üleloomuliku eest. Nõuan seda, et hariduse ja teaduse osakaal riigi kulutustes ei langeks," ütles Lukas täna aripaev.ee-le. "Tuleks säilitada rahu," märkis ta pingestunud õhkkonna kohta. "Kui puder põhja kõrbema hakkab, tuleks potil kaas pealt ära võtta ja tuli väiksemaks keerata."

Lukase sõnul eile valitsuskabinetis erimeelsuste pärast karvupidi kokku ei mindud. "Seda kindlasti mitte," kommenteeris Lukas, "sellist meeskonnavaimu, mida suurendas ilmselt ka hiline aeg, pole (valitsuses - toim) ammu olnud."

Aripaev.ee küsis haridusministrilt, kas ta oleks riigieelarve kokkupanekuks valmis omalt poolt järeleandmisi tegema. "Mina pean seisma selle eest, et hariduse ja teaduse põhifunktsioonid ei saaks kahjustada ja ma pole selle juures ülemäära jäik," vastas Lukas.

"Loota muidugi võib ja lootma muidugi peab," kommenteeris minister tänase kokkuleppe võimalikkust.

"Eks see ole muidugi prioriteetide küsimus ja südamesoove me siin ei aruta. Eks nii mõnelgi on olnud südamesoove, et paned sussi akna peale ja ootad, et päkapikk sinna midagi sisse tooks, aga seda ei saa ma kommenteerida," vastas Lukas aripaev.ee küsimusele, millist vastutulekut ta ise riigieelarve tasakaalu saavutamiseks teistelt ministritelt sooviks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing