Anu Jõgi • 16. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pärna: Arengufond kuldmune kohe ei paku

"Kui alustasime, olid ootused põhjendatult kõrged ja pidid olema kõrged. Samas usun, et selle aastaga on pisut enam mõistetud, et selliseid väga lihtsaid lahendusi, hõbekuule või kuldmune ei ole olemas," rääkis Pärna eile riigikogu ees.

Arengufond üritab kõigepealt Pärna sõnul selgitada, kuhu Eesti sisuliselt tahab kümne aastaga välja jõuda: millised on sektorid, kus meie ettevõtted kümne aasta pärast maailmas läbi löövad ja mida peab praegu 3-5 aasta perspektiivis tegema selleks, et võimalused realiseerida.

Pärna tõi võrdluseks soomlaste samasuguse fondi Sitra. "Meil töötab 13 inimest, kellest 11 on eksperti, soomlastel on India programmi peal 15 inimest selleks, et mõtestada soomlaste võimalust Indias. Praegune tulemus on, et Nokia mobiiltelefoni müüakse Indias, et nende turuosa on kõige suurem," rääkis ta.

Pärna sõnul on Arengufondist läbi käinud enamik Eesti tehnoloogiaprojekte. "Ligi 100 projekti oleme läbi vaadanud," rääkis Pärna. "Riskikapitali turu reegel on, et investeeringuni jõuab 5-7. Sõltub ka sellest, kui palju nendega tööd teha." Fond on teinud kaks investeeringut ja tänavu teeb veel neli.

"Eraturg on teinud sel aastal Eestis 2-4 investeeringut varases faasis," rääkis Pärna. "Meil on kaasinvestorite võrgustik, ligi 100 varakat eraisikut, kes võiksid olla kaasinvestorid. Kui tahame investeerida 100 miljonit krooni aastas, siis see tähendab, et leiame samas mahus eraraha kõrvale."

2006. aasta lõpus asutatud Arengufondi eesmärk on algatada ja toetada muutusi, mis aitavad Eesti majandust ajakohastada, ekspordi kasvu tagada ja uusi kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti luua.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt