Kommentaar: Mart Laar kui mustlasmutt

18. september 2008, 12:16

Äripäeva uuriva toimetuse juht Aivar
Hundimägi kirjutab, et sel nädalal tuli ilmsiks kaks näidet, kuidas omavahel
piike murdvad valitsusliidu poliitikud avalikkusega manipuleerivad.

Teisipäeval teatas Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), et ei toeta gaasiaktsiisi määra tõstmist. Pressiteade sisaldas IRLi juhi Mart Laari kõlavaid sõnu majanduse konkurentsivõimest jm.

Mart Laari käitumine meenutab mustlasmutti, kes lubab sulle väikese tasu eest tulevikku ennustada, kui ta on aga läinud, siis avastad, et oled oma rahakotist ilma jäänud.

Võrdleme arve. Avalikult on IRL maksumaksjatelt täiendavalt 100 miljonit krooni rööviva gaasiaktsiisi tõstmise vastu, samal ajal aga teeb IRL vaikselt valitsusliidu eelarve kõnelustel (mida IRLi poolt juhib Mart Laar) ettepaneku tõsta järgmisel aastal käibemaksumäär 20 protsendile. Käibemaksutõusuga võtaks valitsus maksumaksjatelt täiendavalt üle 2 miljardi krooni. Variserlik käitumine IRLi poolt.

Aga ega Andrus Ansipi juhitav Reformierakond polnud parem. Teisipäeval lekitas üks Reformierakonna tipp-poliitik ajakirjanikele info, et kui valitsusliit eelarve küsimustes teisipäeva õhtuks kokkuleppele ei jõua, siis võib rääkida koalitsiooni lagunemisest. Tingimuseks oli, et seda poliitikut ei tohi tsiteerida ja tema nime avalikustada.

Mõne tunni pärast kajastas pea kogu Eesti meedia valitsusliidu võimalikku lagunemist. Reformierakond saavutas oma eesmärgi. Terava kriitika alla sattunud Ansip sai spekulatsioone kommenteerides näidata end kompromissialti juhina, kelle peamine eesmärk on Eestile keerulisel ajal vältida valitsuskriisi.

Soovitan teil riigieelarve koostamisel mitte uskuda poliitikuid. Nad reeglina valetavad ja manipuleerivad teiega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2008, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing