Venemaad haaras kullapalavik

18. september 2008, 15:29

Kolmapäeval hakkas kulla hind tormiliselt
kasvama, kirjutab dv.ee. Viimase ööpäeva jooksul on hind tõusnud 10% ja
saavutanud viimase 20 aasta kõrgeima taseme.

Kulda investeerimine võib raha kriisist päästa, edastas dpmoney.ru.

Kullafutuuride ostmiseks peab deponeerima 20% tehingu väärtusest ja maakleril peab olema ligipääs Comexile (Commodity Exchange). Saab aga omandada ka kulda investeerivate fondide, ETF (Exchange Traded Funds) fondide osakuid ning kullaga kaubeldakse New Yorgi börsil SPRD Gold Trust.

Venemaal müüvad kulda ka mõned pangad, näiteks Sberbank, kust saab kulda osta nii füüsilisel kujul kui avada spetsiaalse kullakonto.

Detsembris toimuvad tulevikutehingud tõstsid kulla hinna kauplemispäeva lõpuks 9% kõrgemale, 850,50 dollarile unts. Sellega hinnakasv ei peatunud. Öö jooksul tõusis hind 870,90 dollarini unts.

Kulla kiire hinnatõusu põhjuseks peetakse ülemaailmse finantskriisi süvenemist. Hetkel ei tea keegi, kuidas finantsturud käituvad. Seetõttu ei saa ühelegi aktsiale, valuutale ega võlakirjale lootust panna. Keegi ei taga väärtpabereid omada. Kulda peetakse väärtpaberitest stabiilsemaks ning seetõttu täiesti ohutuks. Tõenäoliselt jätkab kulla hind kasvu ning seetõttu saab tulevikutehingutelt kopsakat tulu lõigata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2008, 15:29
Otsi:

Ava täpsem otsing