Christel Karits • 18. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kaks põnevat filmiprogrammi

Cannes'i filminädal toob publikuni kuulsad linalood, nagu "Cherbourg'i vihmavarjud", "Tantsija pimeduses", "4 kuud, 3 nädalat, 2 päeva", "Plekktrumm" ja "Piin".

Kahe noore armastuslugu "Cherbourg'i vihmavarjud" tekitas valmimisaastal oma novaatorlusega Cannes'is furoori ja muutus ülipopulaarseks kõikjal maailmas. Film võitis 1964. aastal Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja tegi režissöör-stsenarist Jacques Demyst iidoli. Filmi peaosades säravad Catherine Deneuve ja Nino Castelnuovo.

"Tantsija pimeduses" on Skandinaavia ühe isepäisema filmimehe Lars von Trieri omapärane draamamuusikal, mis pälvis Cannes'i filmifestivalil nii Kuldse Palmioksa kui ka parima naisnäitleja (Björk) tiitli.

Rumeenia lavastaja Cristian Mungiu "4 kuud, 3 nädalat, 2 päeva" käsitleb aborti 1987. aasta Rumeenias, kui see oli ebaseaduslik. Peale Kuldse palmioksa sai film Cannes'is ka FIPRESCI auhinna.

"Plekktrumm" võitis 1979. aastal Cannes'is Kuldse Palmioksa ja 1980. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari. Günter Grassi samanimelise romaani järgi valminud linateos näitab natsi-Saksamaa tõusu ja täiskasvanute maailma absurdsust väikese poisi silmade kaudu.

Psühholoogiline põnevik "Piin" võitis Cannes'i filmifestivali peaauhinna 1946. aastal. Kõik filmid linastuvad originaalkeeles ja eestikeelsete subtiitritega.

Koomiksikangelastest jõuavad tudengite ööprogrammi seekord Batman "Pimeduse rüütlis", Hulk filmis "Uskumatu Hulk", spartalaste kuningas Leonidas koos kolmesaja kartmatu kaaslasega filmis "300" ning näidatakse ka Mark Millari 2003. aastal ilmavalgust näinud koomiksi "Tagaotsitav" ekraniseeringut.

Kõik filmid on inglise keeles ning eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Filmide ees on kommentaarid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt