Aaviksoo: Londoni kohtumisel valitses silmapaistev üksmeel

20. september 2008, 10:44

Kaitseminister Jaak Aaviksoo sõnul valitses
eile lõppenud NATO kaitseministrite kohtumisel silmapaistev üksmeel kõikides
küsimustes, mis puudutavad NATO tulevasi ümberkorraldusi ning Gruusia sündmuste
järelmeid.

Eile ja täna Londonis toimunud NATO kaitseministrite mitte-ametlikul kohtumisel arutati peamiste teemadena NATO ees seisvaid ülesandeid äsjalõppenud Gruusia konflikti valguses, kollektiivkaitsega seotud küsimusi, operatsioonidel vajalike võimete arendamist ning NATO reageerimisjõudude (NRF) tulevikku.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo sõnul valitses kohtumisel silmapaistev üksmeel kõikides küsimustes, mis puudutavad NATO tulevasi ümberkorraldusi ning Gruusia sündmuste järelmeid. „Kohtumisel NATO transformatsiooniks kavandatud sammud tõstavad oluliselt nii NATO kollektiivkaitse võimet kui ka suutlikust panustada välismissioonidele,“ sõnas Aaviksoo.

„NATO on juba ligi 60 aastat liikmesriikidele olnud oluliseks julgeoleku ja stabiilsuse garantiiks ning on seda ka tulevikus nii oma liikmetele kui ka kõikidele allianssi ühiseid väärtuseid jagavatele partneritele,“ lisas kaitseminister.

Koos kaitseminister Aaviksooga osalesid kohtumisel Eesti suursaadik NATO juures Jüri Luik, kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Sven Sakkov, kaitseplaneerimise asekantsler kaptenmajor Lauri Tumm ning NATO ja ESDP osakonna juhataja Eerik Marmei.

NATO kaitseministrite järgmine kohtumine toimub 9. ja 10. oktoobril Budapestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2008, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing