Ketlin Priilinn • 21. september 2008
Jaga lugu:

Juhtide hoiakute muutmisega tõus esikolmikusse

Ettevõte võlgneb oma suure käibekasvu Eesti juhtide paradigmade ja hoiakute muutmise vajadusele ning Eesti turule toodud uutele koolitustele ning diagnostikatele.

Firma juhi Ilmar Gustav Raudsepa sõnul oli käibe kasv kahe trendi sünergilise toimimise tagajärg. "Esiteks oli selleks Eesti ettevõtete suundumine pikemaajalisele perspektiivile juhtide arengus - pigem paradigmade ja hoiakute muutus kui põgusalt tehnikate ja võtete õppimine," selgitab Raudsep.

"Teise olulise tegurina nimetaksin aga kindlasti FranklinCovey 30 miljoni USA dollari tootearenduse programmis loodud uute, sellele vajadusele vastavate koolituste ja diagnostikate Eesti turule toomine."

Raudsepa sõnul saadi aru, et üks kolmest ettevõtte tulemuslikkuse eeldusest on juhtide isiklik efektiivsus. "Juhtide puhul tähendab see esiteks enese ja enda aja juhtimist ning teiseks tulemuslikult tiimi liikmena tegutsemist," leiab ta. "Selle vajaduse lahendamiseks kohandaski minu partner Silva Laius FranklinCovey uue programmi "Väga efektiivse juhi 7 harjumust" Eesti juhtide vajadustele."

Raudsep lisab, et soe vastuvõtt nii keskastme- kui ka tippjuhtide koolitusel on tõstnud selle treeningu ettevõtte tooteportfellis võtmepositsioonile.

Ettevõtte jaoks eelmise aasta olulisimatest sündmustest tõstab Raudsep esile "Täideviimise 4 distsipliini" katseprojekti, mille tulemusena tõusis ühe müügiüksuse tulemuslikkus viie kuu jooksul alla 90% kumulatiivse eesmärgi täitmisest 146% peale, samal ajal kui teised üksused samas keskkonnas oma tulemuslikkust ei muutnud.

"Selle järel otsustas klient programmi laiendada kuuele osakonnale 25 tiimiga ja võtta meilt litsents programmi läbiviimiseks oma sisetreeneritega kogu ettevõttes," ütleb Raudsep.

Praeguses majanduskliimas peab Raudsep tuleviku prognoosimist asjatuks. "Peame oma pikaajalisi eesmärke silmas ja hetketulemustest hoolimata jätkame mahukate investeeringutega uute toodete Eesti turule toomiseks," kinnitab Raudsep.

7H Baltics OÜ tugevus peitub maailma ühe juhtiva konsultatsiooni- ja koolitusfirma FranklinCovey kõrgetasemelistes programmides ja töövahendites. Firma edu saladus põhinebki just rahvusvahelises praktikas tunnustuse leidnud väga põhjalikel FranklinCovey programmidel, mille juurde käivad kõrgetasemelised töövahendid ja õppematerjalid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas