ÄP fototoimetus • 21. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kuukiri Juhtimine soovitab

Kalev JaikMaht: 384 lkHind: 256 kr

Põhimõte on märgata majandusreaalsuses eksisteerivate varade ja õiguste duaalsust, hoida neid rangelt lahus ning selgitada kummagi kattumatut unikaalsust. Ühtlasi on see paraku tänapäevase majanduspoliitika ja -teaduse ränk kriitika.

Villu ZirnaskÄripäevMaht: 168 lkHind: 439 kr, klubihind 349 kr

Finantsistide sõnavara ja mõttemaailmaga tuttavaks saamisest on kasu peaaegu kõigi elualade esindajatel. Ettevõtte rahandust tundev töötaja oskab ülemusele veenvamalt põhjendada, miks talle rohkem palka peaks maksma. Ettevõtte rahandust tundvad keskastmejuhid mõistavad paremini, miks nende osakonnalt just nii- või naasuguste eesmärkide täitmist nõutakse, ja saavad nende eesmärkide kehtestamises kõvema häälega kaasa rääkida.

Naomi LoognaTeabekirjanduse OÜMaht: 360 lkHind: 495 kr

ÄripäevMaht: 208 lkHind: 449 kr, 359 kr

Tööandja jaoks väga vajalik raamat aitab majanduslanguse tingimustes töösuhtluses edukalt hakkama saada ja - mis eriti oluline - aitab ära hoida töövaidlusi.

ÄripäevMaht: 88 lkHind: 240 kr, klubihind 190 kr

Milles peitub siis saladus? Tööalase edu saavutamisel muutub üha tähtsamaks oskus inimestega ringi käia. Oluline on ka omandada roll, mis just teile sobib. Samas on vaja seda rolli kohandada: "Elus ei ole oluline mitte üksnes otsustada, kas tahate olla lammas või hunt, vaid ka millal kumbagi rolli kasutada."

Raamat õpetab iseennast mõistma, töövestlusel silma paistma, annab juhtidele näpunäiteid konfliktsete inimestega toimetulekuks jpm. Meredith Belbin, kes tutvustab meeskonnarollide kasutamist kogu maailmas, oktoobris näiteks Iirimaal ja Londonis, esines 18. septembril ka Eestis Tartu Juhtimiskonverentsil.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt