Politsei vahistas ameeriklaste palvel maksukonsultant Marko Rudi

Anne Oja 22. september 2008, 00:00

"Rudi oli esimene esineja. Minu juurde tuli üks mees, tutvustas, et on politseist ja palus, et ma Rudile kohe pärast esinemist ütleksin, et ta tuleks saalist välja," rääkis Äripäeva seminaride ja konverentside osakonna assistent Kaire Umalas. "Mees palus, et ma ei ütleks Rudile, et ta on politseist."

Umalase sõnul oli toimunu talle suureks üllatuseks ning Rudi vahistamist ei näinud keegi pealt. "Võib-olla vaid SAS Radissoni töötajad," sõnas Umalas.

Rudi pidi osa võtma ka seminari lõppu planeeritud diskussioonist, kuid sinna ta ei ilmunud. Seminari modereerinud advokaat Aku Sorainen ja Äripäeva seminaride ja konverentside osakonna juhataja Piret Paabusk vabandasid Rudi ootamatu lahkumise pärast, kuid ei täpsustanud, mis konverentsi käigus toimus.

"Rudi peeti kinni Interpol Washingtoni tagaotsimispalvel," vahendas riigiprokuratuuri pressiesindaja sõnu laupäevane Eesti Päevaleht. Lehe andmeil võib Rudi kuni 60 aastaks vangi minna, kuigi tema advokaadi Monika Mägi sõnul kahtlustatakse Rudit vähem kui miljoni USA dollari suuruse kahju tekitamises.

Mägi lubas Rudi vahistamise kümne päeva jooksul vaidlustada, kuid enda sõnul ta erilisi illusioone ei loo - Harju maakohus andis loa mees kaheks kuuks vahi alla võtta.

USA ajaleht News & Observer kirjutas kaks aastat tagasi, et Rudi maksis 0,5 miljonit USA dollarit "lahkumistasudeks" inimestele, kes töötasid Iraagi ülesehitusel ning 0,3 miljonit dollarit tarkvarasüsteemi eest, mida organisatsioon, kus ta töötas, kunagi kätte ei saanudki. Lisaks lõid ajalehe andmetel Rudi koos oma abikaasa ja Jan Jõgis-Laatsiga firma, mis esitas Rudi tööandjale arveid enam kui 44 000 USA dollari eest.

Praegu Eesti Päevalehe uudistejuhina töötav Jan Jõgis-Laats ei osanud reedel öelda, kas Rudi vahistamine on seotud USA prokuratuuri uuritava Iraagi afääriga.

"Ei oska öelda," sõnas Jõgis-Laats. Mehe kinnitusel pole temalt väidetava Iraagi rahapesu kohta täiendavaid andmeid küsitud ja ta ei karda, et kriminaalpolitseinikud kohe-kohe tema uksele koputavad, mobiiltelefoni ära võtavad ja käed raudu väänavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing