Norma ujus börsil vastuvoolu

Romet Kreek 23. september 2008, 00:00

Esmaspäeval oli suurem osa aktsiad Tallinna börsil erapooletud ehk muutumatud.

Sellise tulemusega esinesid kümne ettevõtte aktsiad. Muidu oli pigem tõusumeeleolu, kuid Norma oli ainus langev aktsia.

Börsipäeva plussis alustanud aktsia keeras noka allapoole, kui börsile tuli teade, et Norma tahab saata veerandi töötajatest sundpuhkusele. Põhjuseks toodi Lääne suunal mahtude vähenemine - Saabi ja Volvo tehased koondavad töötajaid ja vähendavad tootmismahte.

Kuigi Normale oli uudis olulise tähtsusega, ei saa aktsia liikumisele suurt tähendust omistada. Aktsia käive oli napilt üle saja tuhande krooni, tehinguid tehti 11.

Üldse paistis eilne börsipäev silma leige kauplemisaktiivsusega - kogukäibeks tuli börsil 10,7 mln krooni.

Küll aga on huvitav see, kui kiiresti Rootsi probleemidest saavad meie probleemid. Võtame näiteks Skandinaavia pangad. Rootsis tõusid eluasemelaenu intressid, sest rahaturu intressid kerkisid. Üllatusega võib lugeda LHV foorumist, et nädalas mitu korda muutub ka Eestis eluasemelaenu võtta soovijatele riskimarginaal. Kas tõesti potentsiaalse kunde riskiaste muutub laias laastus ühe nädala jooksul? Ilmselt mitte. Kui pank peab rahaturul maksma kõrgemat marginaali, üritab ta seda sarnaselt ka uutele klientidele tõsta. Kõrgemad riskimarginaalid võivad aga veelgi raskendada kohalikule kinnisvaraturule elu sissepuhumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing