Enn Tosso • 22. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Norma valmistub osa töötajaid koju saatma

Eile palus Norma tööinspektsioonilt luba rakendada osalist tööaega Norma Autolivi ohutusrihmade divisjoni 237 töötaja suhtes 20. oktoobrist kuni järgmise aasta 19. jaanuarini.

ASi Norma juhatuse esimees Peep Siimon ütles, et osalise tööaja taotlemine on ennetav samm, hoidmaks raskel ajal kulusid kokku.

Koondamise Siimon eile välistas. "Me ei saada inimesi koju. Me pole otsustanud isegi seda, et inimesi osalise tööajaga tööle panna. See on vahend, mida kasutame siis, kui see osutub vajalikuks," kommenteeris Siimon taotlust, et oleks võimalik 237 töötajale osalist tööaega rakendada. Tema sõnul on nii investori kui ka kogu ettevõtte huvides olla ettevaatlik.

"Autosid toodetakse ju edasi, ent tellimused on lühikese tähtajaga, seetõttu ei saa me mingeid plaane järgmiseks aastaks teha," ütles ta.

Siimon avaldas siiski lootust, et järgmisel aastal muutub majanduse olukord paremaks.

Küsimusele, kuidas uudis aktsia hinda mõjutab, ei osanud ta kommenteerida, märkides vaid, et tema hinnangul pole olnud mingit seost majandustulemuste ja aktsia liikumiste vahel. Norma aktsia langes eile Tallinna turul ainsana, kaotades oma väärtusest 1 protsendi.

LHV analüütik Erki Kert ütles, et Norma osalise tööaja taotlemise teade on aktsionäridele halb uudis.

"Volvo ja Saab on teatanud koondamistest ning ühe vahetuse kinnipanekust, mistõttu ei saanud see uudis ka Norma aktsionärile üllatusena tulla," märkis analüütik. Samas kinnitas Kert, et Norma reaktsioon - halval ajal kulusid kokku hoida - on kahtlemata õige ja hea.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt