Juba 200 poodi võtavad vastu vanu patareisid

Mariliis Pinn 23. september 2008, 15:10

26. septembril jõustub valitsuse määrus,
mille kohaselt on tootja ja turustaja kohustatud tarbijalt tasuta tagasi võtma
patarei- ja akujäätmed, sõltumata sellest, kas tarbija kavatseb osta uue patarei
või aku või mitte, teatas MTÜ Eesti Elektroonikaromu.

Eesti Elektroonikaromu on juuni algusest paigaldanud koostöös elektroonikakaupu müüvate ettevõtetega üle Eesti uudseid kogumiskonteinerid, kuhu saab panna vanu patareisid ja mobiiliakusid. Taaskasutatud materjalist konteinereid on eri müügikohtades väljas ligi 200. Kokku on sõlmitud leping ligi 280 müügikohaga ning ühing jätkab kauplemiskohtade tellimuste täitmist konteinerite paigaldamiseks.

„Eesti Elektroonikaromu kogumiskohad on kõigis Elioni ja Elisa esindustes, OG Elektra poodides ja Tallinna Kaubamajas. Kuigi hõredalt, on kõik maakonnad ja paljud väiksemad kohad kogumisvahenditega kaetud,“ ütles Eesti Elektroonikaromu juhatuse esimees Aivo Kangus.

Kangus lisas, et näiteks Tallinna Kaubamaja Digimaailma paigaldatud esimene patarei- ja akukonteiner on juba täis saanud.

Kergesti tühjendatavate ning taaskasutatud materjalist valmistatud patareikonteinerite maht on 17 liitrit. Konteineritesse ei tohi panna autoakusid.

MTÜ Eesti Elektroonikaromu on elektri- ja elektroonikaseadmete tootjate ühendus. Organisatsiooni põhitegevuseks on kasutatud elektroonikaseadmete kogumise ja taaskasutamise korraldamine. Kogutud elektroonikaromud suunatakse edasisse käitlusse ning taaskasutusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2008, 15:10
Otsi:

Ava täpsem otsing