Viigi osalusega IT-firma laienes Balkani poolsaarele

Liis Kängsepp 23. september 2008, 10:52

Mobi tütarfirma Fortumo alustas täna
SMS-maksete pakkumist Rumeenias ja Bulgaarias, osad kasutajad saavad teenust
kasutada ka Serbias.

Mobi tütarfirma Fortumo palub igaühele võimalust luua viie minutiga oma isiklik SMS-teenus ja teenida sellega raha. Teenuse käivitamise eest ei nõuta mingit tasu, samuti puudub kuumaks ja vajadus omada tehnilisi oskusi, kirjutas eelmisel nädalal Eesti Ekspress.

"Mitmed Eesti internetiettevõtted on viimastel aastatel hakanud ida poole vaatama. Kuna paljud portaalid kasutavad tulu teenimiseks SMS-teenuseid, siis on Fortumo sellistele firmadele laienemisel loomulikuks partneriks" ütles Fortumo juhatuse liige Rain Rannu.

Fortumo peamisteks klientideks on internetipõhised suhtlus-, info-, meelalahutus-, ja ärikeskkonnad ning internetiportaalid, aga ka raadiojaamad, kohalikud ajalehed ning reklaamifirmad, kes on praeguseks hetkeks kaheksas riigis loonud peaaegu 28 000 teenust.

Fortumo laseb igaühel teha mobiiliteenuse viie minutiga ja ilma erioskusi vajamata. Praegu on teenuseid võimalik luua lisaks Eestile Rumeenias, Bulgaarias, Serbias, Hiinas, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Lätis ja Leedus. Fortumo võimaldab ilma tehniliste oskusteta luua lihtsalt SMS-teenuseid: infosõnum, SMS kampaania ja SMS-chat veebilehele, videomaksustamisteenus ja suhtlusportaalile Facebook mõeldud teenused. Samuti on veebilehe omanikul võimalik programmeerida oma SMS-teenus ja Fortumo abil selle kasutamise pealt tulu teenida.

Fortumo.com portaali haldav Fortumo OÜ on Eesti juhtiva mobiiliteenuste pakkuja Mobi Solutions OÜ (mobi.ee) tütarettevõte. Mobi Solutions omanikeringi kuulub ka Linnar Viik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing