III koht - EST-Trans Kaubaveod teenib kasumit toiduvedamisega

Marika Roomere 24. september 2008, 00:00

Ettevõte alustas jahutatud toidukaupade transporditeenuse osutamist 12 aastat tagasi. Koostööpartnerite soovil hakkas firma tegelema ka rahvusvahelise transpordiga, lisaks täiustati kogu teenusepaketti ja koostöös Eesti Tehojakeloga lisandus teenuste hulka laoteenus.

Eelmisel aastal tuli ettevõttele tööd tublisti juurde, kuna hinnad kasvasid ja paljud ettevõtted loobusid kulude kasvu tõttu oma veoringide korraldamisest. Selle töö on saanud üle võtta EST-Trans Kaubaveod, kaasates need ettevõtted on avatud logistika mudelisse.

Et koostööd suurendada, on EST-Trans Kaubaveod alustanud koostööd Eesti suurima jahutatud kaupade jaotuslogistikafirmaga Nordnet Eesti. Nende laoressurss on piisavalt suur, et katta Est-Trans Kaubavedude hetkevajadus ja mahutada sinna ka uued kliendid, kirjutab EST Trans Kaubaveod oma eelmise aasta majandusaasta aruandes. Sellist koostööd peab autovedaja ka parimaks mooduseks kahe ettevõtte lao- ja transporditeenuste ühildamiseks, mis aitab muuta tegevust efektiivsemaks.

Avatud logistika mudeli arendamine on EST-Trans Kaubavedudele oluline ka äririskide maandamiseks. Seni on kahe suurima kliendi osakaal ettevõtte käibes 30%. Avatud logistika mudeli abil uusi kliente juurde haarates on võimalik kahe ettevõtte suurt osakaalu käibes vähendada.

Suurt tähelepanu pööratakse ka autopargi tasemele. Praegu hakkab autopargi suurus lähenema 100 veokile ja enamik neist on alla nelja aasta vanused. Igal aastal tahetakse juurde soetada kümmekond uut veokit. Praegu on erilise luubi all raskeveokid, kus lähevad väljavahetamisele kõik rahvusvahelise autopargi vedukid.

Ettevõtte põhilised teenuste liigid on jahutatud ja külmutatud kaupade jaotusvedu, terminalidevaheline transport, rahvusvaheline transport ja laoteenused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing