Logistikute ühing elustus

Jaana Pikalev 24. september 2008, 00:00

Kui mais ilmunud Logistika kuukiri kirjutas varjusurma vajuvast Eesti Logistikaühingust (ELÜ), oli teada, et punt hakkajaid mehi tahavad asjad teistpidi veerema lükata. Nii ka läks ja üldkoosolek valis juhatusse kunagise asutajaliikme Illimar Pauli koos Roger Allase, Margus Saksi, Lauri Latti ja Sergei Slepuhhoviga. Üllatuskandidaadist Karin Kivistest, kes on Tallinna Sadama välissuhete juhina vedanud kaks aastat Hiina turunduse projekti, sai aga ELÜ-le välissuhete juht.

Kevadel oli ehmatav seisukord ELÜ liikmete arvuga. Selgus, et tegelikult on number märkimisväärselt väiksem, kui seda kajastas organisatsiooni veebilehekülg. Juhatuse liige Margus Saks kommenteerib, et üldkoosoleku järel vaadati üle liikmeskond ja otsustati välja arvata 199 liiget, kes polnud liikmemaksu tasunud 2005. aastast.

"Ülejäänutele saatsime tasumise kohta meeldetuletuse," selgitab Saks ja lisab, et ühtlasi on liikmeks astunud veel viis juriidilist isikut: Via3L, Addenda, Freselle, Logistika Pluss, Tallinna Transpordikool.

Juhatuse esimees Illimar Paul täiendas, et 2007. aasta lõpu seisuga võrreldes on ELÜ liikmeskonna suurus kasvanud 313% füüsilisest isikust liikmete osas ning 24% juriidilisest isikust liikmete osas. Kokku on liikmeid 201.

Augustis tegi ELÜ juhatus ettepaneku läbirääkimiste avamiseks, mille eesmärk on ühisorganisatsiooni moodustamine Eesti Ostujuhtimise Ühinguga (EOÜ). Samm on loogiline, kuna ostujuhtimine ja logistika on väga tihedalt integreerunud valdkonnad. Samuti on need kaks tegevussuunda ühendatud pea kõikides Põhjamaade ühinguis.

Välissuhete juht Karin Kiviste vastutab novembrisse planeeritud ELÜ ja EASi missiooni eest Hiinasse.

"Kuna Hiinas käimine on kulukas, siis püüame võimalikult vähesega maksimaalselt palju korda saata - korraldame potentsiaalsetele koostööpartneritele, suurtele ekspedeerimisfirmadele, laevaliinidele, kaubaomanikele workshop'e ja vastuvõtte nii Shanghais kui ka Hongkongis," rääkis Kiviste. ELÜ jaoks oluline sündmus on ka Shanghai Logistics Associationiga allkirjastatav koostöö leping paremate ärivõimaluste loomiseks. Septembri alguseks olid Hiina missioonil osalejateks registreerinud ESTEVE Terminal, RRK, Eurosped, Kühne Nagel, VIA 3L, Maas Distribution, kokku 15 inimest.

Oktoobris ja novembris korraldab Logistikaühing oma liikmetele esimesed ettevalmistuskursused kutseeksami sooritamiseks.

40tunnine kursus lõpeb kaubakäsitleja kutseeksami sooritamisega, mille eduka läbimise korral väljastatakse riiklik kutsetunnistus, mis kehtib kogu ELis. Lisaks käib töö praktikakohtade leidmiseks välismaale. "Nimelt pakub Logistikaühing neljale aktiivsele noorele kevadel praktikavõimalust välismaal, tunnustatud firmades," teatab juhatuse liige Lauri Latt.

Juba ELÜ algusaegadest on liikmed enim väärtustanud ettevõtete külastusi. Suve jooksul on tehtud juba viis külastust. ELÜ liikmed said külastada pakenditootjat ASi Nefab Eesti, Paide Kutsekeskkooli, RRK Paide Keskust, Koidula piiripunkti ja GPS-süsteemide pakkujat Tracking Center OÜd.

Juunis peeti ka üldkoosolek, kus kinnitati 2007. aasta majandusaasta aruanne ja 2008. aasta eelarve. Juhatus kohtus ka nelja logistikaharidust andva kutseõppeasutuse juhtidega Jõhvis, Sillamäel, Narvas ja Paides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing