OECD kiitis USA võimude tegutsemist finantskriisi vastu

ÄP 24. september 2008, 00:00

OECD peasekretär Angel Gurr?a kiitis oma avalduses USA võimude reageerimist finantssektori raskustele.

"Me tervitame ja toetame USA valitsuse süsteemset päästekava, mis aitab kaasa finantsturgude normaliseerumisele, säilitab tööjõudu ja majandusaktiivsust," seisis avalduses, mis toetas USA rahandusministeeriumi plaani rahaeraldistega pankasid uuesti toimima turgutada. Gurr?a leiab oma avalduses, et kava väljakuulutamine on käivitanud juba finantsturgude normaliseerumise protsessi ja olukorra paranemine peaks jätkuma, kui USA valitsus ja kongress töötavad välja plaani üksikasjad.

Gurr?a teate kohaselt stabiliseerib USA valitsuse plaan lisaks USA majandusele ka maailma majandust. "See loob tingimused vajalikuks finantsinstitutsioonide rekapitaliseerimiseks, kuna see aitab hakkama saada murettekitavate kinnisvaralaenudega, koguda uut kapitali ja taas usaldust võita, et saavutada likviidsust," lisas ta.

Peasekretär teatas, et OECD teeb koostööd valitsuste, keskpankade ja rahvusvaheliste institutsioonidega, et reformida rahaturge, vältimaks kriisi tekitanud tegureid.

Euroopa ja Jaapani rahandusministrid ja keskpankade juhid lükkasid tagasi USA kolleegi Henry Paulsoni abipalve päästmaks panku samalaadsete päästeplaanidega, nagu USA kavatseb Kongressis läbi suruda.

"Me juba oleme valmis võtma eraldi ja koostöös ette mistahes tegevusi, tagamaks rahvusvahelise finantssüsteemi stabiilsust," teatasid G7 rahandusministrid ja keskpankurid.

Paulson otsis rahvusvahelist abi 700 miljardi dollarilisele plaanile ostmaks investeerimisfirmadelt ära kukkunud väärtusega kinnisvaraga seotud väärtpabereid. Euroopa ja Jaapani ministrid ei kavatse võtta ette sarnaseid samme oma riikide pankade suhtes.

"Mitte ükski G7 liikmesriigist peale USA ei kavatse ellu viia selliseid programme," ütles Saksamaa rahandusminister Peer Steinbrück.

Riigid tervitavad samme, mida USA võttis ette finantsturgudel stabiilsuse saavutamiseks ja krediidimurede lahendamiseks, seisis ühisavalduses.

USA plaan ka teisi riike USA eeskuju järgima saada ei võtnud vedu. Valitsused teatasid, et nende pangad on paremas seisus kui Ühendriikide omad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing