Äripäeva lugejad süüdistavad majanduslanguses Ansipit

24. september 2008, 15:17

Äsja lõppenud küsitluse andmetel peavad
Äripäeva lugejad majanduslanguse süüdlaseks peaministrit Andrus Ansipit, kes
lasi ettevõtjate jutu ühest kõrvast sisse ning teisest välja.

2893 vastajaist leidis tervelt 35%, et majanduslanguses on süüdi Andrus Ansip, kes paisutas riigi kulud üles ning ei kuulanud ettevõtjaid.

15% vastanuist leidis, et majanduslanguse põhjustas eraisik Jüri, kuna tal tekkis illusioon kõigi aegade lõpuni kestavast imelisest Eesti majandusedust ning ta täitis aplate kinnisvaraarendajate ja laenuandjate taskud rahaga.

13% süüdistasid majanduse uppiminekus Tallinna linnapead Edgar Savisaart, kes rajas oma valdustesse n-ö paralleelriigi.

12% Äripäeva lugejaist leidis, et süüdi on hoopis Erkki Raasuke. Tema kraesse läks pankade liigne optimism aastatepikkusel laenuandmisel.

7% pidas süüdlaseks Äripäeva kui tõelist paanikatekitajat.

6% leidis, et patustajaks oli rahandusminister Ivari Padar - just tema kirjutas Ansipi optimismi selle aasta eelarvesse ega suutnud kevadel riigi kulutusi kiirelt kärpida.

5% veeretas süü teisaldatud pronkssõdurile, kuna leidsid, et mäsu ajal oli Eesti majandus maksimaalses keemispunktis.

2% vastanuist pidas pahalaseks Mart Laari, kes omal ajal ei suutnud valitsuses läbi suruda heal visioonil põhinevat riigi ja majanduse juhtimise mudelit. Sama palju näitas näpuga ettevõtja Rihole, kes läks headel aegadel rasva, kuid nüüd nõuab valitsuselt abi. 2% häältest kogus ka hr Svensson. Põhjus on lihtne - ta ei tunne Eesti ettevõtete ega siia investeerimise vastu enam huvi.

Kõige vähem süüd, nii arvas 1%, tundub olevat Mr Smart Guy'l ehk kavalal välisinvestoril, kes on endale krabanud Eesti geniaalsete ettevõtmiste (Skype, Playtech) aktsiapakid ning sellega kaasnevalt ka rikkuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2008, 15:17
Otsi:

Ava täpsem otsing