BÖRS: Ameerika aktsiad jätkavad kukkumist

24. september 2008, 00:09

Ühendriikide aktsiaturg tegi suurima
kahepäevase languse viimase kuue aasta jooksul seoses kahtlustega, et Kongress
võib tagasi hoida 700 miljardit dollarit maksva pankade päästmise plaani.


General Motors. Dillard`s Inc ja Regions Financial Corp kukkusid rohkem kui 7% peale Senati Panganduskomitee liikmete skeptiliste arvamuste avaldamist rahandusminister Henry Paulsoni päästeplaani suhtes. Maailma suuruselt kolmanda firma aktsia General Electricu aktsia taganes 4,6 % võrra kui Merrill Lynch vähendas aktsia väljavaateid. Conoco Phillips ja Newmont Mining kaotasd rohkem kui 3 % kui nafta hind kahanes peale rekordilist tõusu ning kulla ja vase hinnad vähenesid, kirjutas Bloomberg.

Standard Poors 500 indeks libises 1,6 % allapoole, lõpetades päeva 1188,22 punktiga, mis teeb kahepäevaseks languseks kokku 5,3%. Dow Jones kaotas 1,5 % lõpetades päeva 10854,17 punktiga. Nasdaq vähenes 1,3 % võrra 2153,34 punktini. Iga tõusnud aktsia kohta New Yorgi börsil kukkus 3 aktsiat.

“Krediidikriis saab olema palju rängem kui keegi võis paar nädalat tagasi arvata võis ning minu arvates Washingtoni poliitikud seda ei mõista.” ütles Chemung Canal Trusti investeerimisjuht Tom Wirth.

Standard Poor`s 500 kõikus pidevalt kasvu ja kahanemise vahel kui Bernake ja Paulson üritasid sujuvalt sisse viia pankade päästmise meetmeid, samas kui seaduseloojad avaldasid sellele vastuväiteid. Mõnede senaatorite arvates on see plaan üldiselt negatiivne ning võtaks lihtsalt Wall Streeti valu ja jagaks selle maksumaksjate vahel ära.

Standard Poor´s 500 pankade indeks kahanes täna 3,1% ning eile 12%, mis on suurim kahepäevane langus alates näidiku loomisest 1989 aastal. Analüütikud vähendasid Ühendriikide pankade kasumiennustusi, sest oodatakse veel 25 % suurust elamuhindade langust. Zions Bacorporation langes 14 %, mis oli Standard Poor´s 500 suurim langus kui Citigroup alandas laenuandja hinnangut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2008, 23:34
Otsi:

Ava täpsem otsing