Töötajad on lojaalsemad kui kaks aastat tagasi

24. september 2008, 13:49

TNS Emori palgatöötajate uuringu kohaselt
on töötajate pühendumus võrreldes 2006. aastaga kasvanud, jäädes siiski Euroopa
keskmisele alla, selgub TNS Emori tänavusest personali pühendumuse
võrdlusuuringust.

Eesti töötajate pühendumus on kasvanud kahe punkti võrra, küündides praegu 57 TRIM-punktini. Seega vastavad töötajad ebastabiilsemale majanduskeskkonnale suurema pühendumusega oma praegusele tööandjale. Võrreldes Euroopaga on Eesti töötajate pühendumus siiski veidi väiksem, Euroopa keskmine on 59 punkti.

Töötajad on valmis enam panustama ja võtma suuremat vastutust oma töö eest. Teisalt viitab see väiksemale valmisolekule töökohta vahetada või reageerida näiteks üleostmiste peale. Kõige olulisem pühendumust mõjutav tegur on palgatase, kõrgema sissetulekuga töötajad on märgatavalt pühendunumad võrreldes madalamat palka teenivate töötajatega (punkte vastavalt 70 ja 47). Praegu oskavad ehk töötajad rohkem väärtustada seda, et neil ikka töö olemas on, aasta-paar tagasi innustasid ajalehtede pealkirjad töötajaid ka suuremat palka nõudma.

Münchenis tegutseva TRIM-keskuse uuringud on näidanud, et töötajate kõrgem pühendumus toob kaasa ka klientide pühendumuse kasvu. Seetõttu on hea tõdeda, et oluliselt on tõusnud teeninduses töötavate inimeste pühendumus (57 punktilt 63 punktile).

Info aluseks on TNS Emori 15-74aastaste palgatöötajate uuring Eestis. Küsitlus toimus telefoniintervjuudena septembris 2008 ja hõlmas kokku 400 inimest. Töötajate pühendumuse uurimisel kasutab TNS Emor TRIM-metoodikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2008, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing