Swedbank kummutab negatiivsed kuulujutud

25. september 2008, 00:41

Swedbanki nõukogu esimees Carl Eric
Stålberg kummutas eile õhtul Rootsi uudisteagentuurile Direkt antud intervjuus
panga ümber ringlevaid kuuldusi, muuhulgas sellest, et kliendid on hakanud raha
kontodelt välja võtma.

„Swedbanki ümber on puhkenud värsked spekulatsioonid, nii aktsia suhtes kui arvukad kuulujutud, kuid enamikel neist pole mingit alust,“ ütles Stålberg.

Stålbergi sõnul ei vasta tõele, et panga kliendid pagevad. „Fakt on see, et meil on oluliselt rohkem neid kliente, kes konto avavad, mitte sulgevad ning rahavool on positiivne. Tänase päeva seisuga oleme sel kuul avanud 35 000 uut kliendikontot võrreldes läinud aasta kogu septembrikuu 28 000 kontoga. Üksi eile kasvas kontode arv 1600 võrra. Need jutud, et inimesed pagevad pangast ja võtavad oma raha välja, loovad täiesti vale pildi,“ ütles Carl Eric Stålberg.

Stålberg ei oska seletada, millest sellised kuuldused on valla pääsenud. „Saan ainult eitada, et see kõik ei vasta tõele,“ ütles ta. „Ma ei tea, kas see võib tingitud olla aktsiaturul toimuvatest spekulatsioonidest, millest me kõik teadlikud oleme… kas keegi neist ehk levitab kuuldusi, mida teised üles võtavad ja võimendavad kriisistsenaariumiks, millel ei ole alust. Ma ei oska sellele vastata, ma ei tea selle põhjust,“ ütles Carl Eric Stålberg.

„Loomulikult on tänavalt võimalik leida üks inimene, kes on oma raha kontolt välja võtnud. Kuid väita selle põhjal, et selline ongi tegelikkus, mis kehtib kogu panga kohta – see ei vasta tõele, see on vale,“ ütles Carl Eric Stålberg.

Agentuuri küsimusele, kas Swedbankis on mingis osas olukord kriitiline, vastas Stålberg: „Absoluutselt mitte. Meil on hea likviidsus. Võlakirjade osas on meil kulud veidi suuremad, seda me teame kõik, kuid see ei ole meile probleemiks. Muus osas on Põhjala pangad pigem paremas seisus kui teised rahvusvahelised pangad. Kõik spekulatsioonid selle kohta nagu oleksid Rootsi keskpanga ja riigivõla ameti abinõud likviidsuse suurendamiseks just meile suunatud, on täielik fantaasia, mida on eitanud ka keskpank ja riigivõla amet,“ ütles Carl Eric Stålberg.

Spekulatsioonide kohta võimaliku liitumise üle mõne teise pangaga ütles Stålberg, et selleks on pangal traditsiooniline vastus – me ei kommenteeri selliseid kuuldusi. „Pakutud on kõiki võimalusi SEBst kuni Nordea ja DNB Norini välja, täna on räägitud Danske Bankist. Kõik need spekulatsioonid Swedbanki ümber näitavad, et Põhjala pangandusturu struktuuri võti on Swedbanki käes. See meile meeldib, et me nii taganõutud oleme,“ ütles Stålberg agentuurile Direkt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2008, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing