Mari Hiiemäe • 25. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Disainiöö toob drive-in-kino Tallinna

Kinoprogramm on osa ületallinnalisest disainiööst, mis omakorda toimub festivali Arts and Lights in Tallinn raames.

Filme saab vaadata nii Kultuurikatla saalis kui ka Kinobussi vahendusel vabas õhus.

Kultuurikatla ruumides linastuvad filmid on pühendatud arhitektuuri- ja disainitemaatikale, õues näeb laupäeva õhtul valikut eestimaistest animafilmidest ning pühapäeval eelkõige täiskasvanutele suunatud moedisainiteemalist programmi.

Vabaõhukino juures on mitu lõbusat momenti, mis filmivaatamise meelelahutuslikuks ning vahvaks elamuseks teevad.

Esiteks on tegemist tõelise drive-in-teenuse eksperimendiga. Suurel ekraanil näidatavat vabaõhukino saab tulla vaatama autoga ning filmi nägemiseks masinast välja ronima ei pea. Ürituse koordinaatori Mikk Ranna sõnul mahutab linnahalli parkla ligikaudu 40 autot.

Soovijad võivad kinno tulla ka jalgsi, kuid siis peavad külastajad arvestama sellega, et nad seisavad kas püsti või võtavad endale istumisaluse ise kaasa.

Laupäevase filmiprogrammi naelaks kujuneb tõenäoliselt ruumilise kino näitamine.

Eesti animafilmidest kokku pandud pooleteisetunnise kava sisse mahuvad linateosed, mida tuleb vaadata spetsiaalsete stereoprillidega. Prillid jagatakse välja kohapeal ning neid on korraldajatel varuks lausa paarituhande inimese tarvis.

Ruumilistest filmidest on kavas Elbert Tuganovi 1977. aastal maailma esimese ruumilise animafilmina valminud "Suveniir", samalt autorilt "Õunkimmel" (1981) ning režissöör Andres Tenusaare "Miriami piknik" (2008), mis on jällegi maailma esimene digitaalsetel alustel sündinud nukufilm. Õhtu jooksul saab drive-in-vabaõhukinos näha kokku kümmet filmi.

Filme hakatakse linnahalli parklas näitama siis, kui on küllalt pime, et seda teha saaks. Mikk Rand loodab, et laupäevast programmi saab alustada umbes kell 19, pühapäevaõhtune kinonäitamine peaks ajakava järgi algama kell 21.

Disainiöö raames sünnib pealinnas veel õige palju huvitavat. Peamiselt Tallinna vanalinna koondunud festivalipaikades toimub mitmeid avatud seminare ning töötubasid, saab külastada spetsiaalselt üles pandud näitusi ja kontserte.

Paljud üritustest on tasuta ning ootavad linnarahva innukat osavõttu.

Peamiste festivalipaikadena on sündmustega hõivatud Laboratooriumi tänav, Grusbecketagune torn, Plate torn, Köismäe torn, Hobuveski, Kultuurikatel, Rotermanni keskus, Raekoja plats ja veel teisedki kohad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt