ÄP fototoimetus • 25. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kõrbelõhna tuleb, Vilmsi Sihtkapital

Tänase Äripäeva luubilugu kinnitab, et toimetus ei ole Jüri Vilmsi Sihtkapitalile annetanute avalikustamist nõudes ja selle tihedatele sidemetele Keskerakonnaga osutades paljalt pahatahtlikkusest mainitud erakonna vastu "ajakirjanduslikku mulli ajanud", nagu kiputakse süüdistama meediat, kes järjekindlalt juhib tähelepanu poliitika ja äri riskantsetele ristumiskohtadele.

Jüri Vilmsi Sihtkapital on eitades seotust Keskerakonnaga hämanud enam, kui on hädapärast vaja selle häälekandjate Kesknädal ja Vesti Dnja publitseerimiseks. 2003. aastast ei tohi ettevõtted toetada erakondi. Sisuliselt on aga Jüri Vilmsi Sihtkapitalilt teenuste ostmine Keskerakonna toetamine.

Tänases loos on konkreetne näide - Tallinna Farmaatsiatehas on sihtasutusele üle kandnud pool miljonit krooni.

Tehase juhi Raivo Undi väitel oli raha mõeldud ettevõtte reklaami avaldamiseks Vesti Dnjas. Reklaami pole siiani ilmunud, küll aga on toimunud teine märkimisväärne sündmus. Nimelt tegi Tallinna linnavõim farmaatsiatehasele soodsa otsuse ja lülitas tehasele kuuluva maatüki nende alade hulka, kuhu võib edaspidi rajada kõrghooneid. Varem olid linnaplaneerimist juhtivad ametnikud olnud sellele kinnistule kõrghoonete ehitamise vastu.

Lausa koomiline on aga see, kuidas linnavõim üritab farmaatsiatehasele soodsat otsust põhjendada ning on hakanud väänama ka enda kehtestatud reegleid.

Kõrghoonete rajamise eelduseks on hoone paiknemine suurte magistraalide ristumiskohas. See nõue on kehtestatud, et vältida probleeme transpordi ja liikluse korraldamisega.

Farmaatsiatehase kinnistu puhul käsitleb linnavõim magistraalide ristumiskohana trammi lõpp-peatust ja läheduses asuvat rongipeatust.

Vaata, kust poolt tahad, aga kogu see farmaatsiatehase kinnistu ümber toimuv jätab väga halva mulje. Tänane artikkel peaks olema piisav põhjus, et muuta kõigi erakonnaga seotud asutuste koostööpartnerid ja rahaülekanded avalikkusele kättesaadavaks infoks. Siis on alati võimalik kontrollida, kas erakonna huve propageerivas meediaväljaandes on ikka ilmunud nii suure summa eest reklaami, kui seda üritatakse väita. Samuti saab siis kontrollida, mis tehinguid õnnestub sihtasutuse rahastajatel teha selle asutusega seotud linnavõimuga.

Me loodame, et erakondade rahastamise üle järelevalvet teostavad asutused ei lähe kaasa Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare katsega mängida jaanalindu ehk ei lase end pimestada juttudest, justkui poleks Jüri Vilmsi sihtasutusel ja viimase rahastajatel mitte mingit olulist seost Keskerakonnaga.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt