BÖRS: Ameerika aktsiad tagasi tõusulainel

26. september 2008, 00:23

Ühendriikide aktsiad tõusid pankade
eestvedamisel kui Kongress jõudis laenamise elavdamiseks ja krediiditurgude
üldiseks aitamiseks ette nähtud 700 miljardi dollari suuruse finantsasutuste
päästmise plaani suhtes kokkuleppele lähemale.

Bank of America, JPMorgan Chase Co ja Citigroup tõusid üle7,3 % peale Senati Pangandus-komitee juhi Christopher Doddi ütlust, et kokku on lepitud finantssektori päästmise plaani põhimõtetes. Nike tõusis 9,7 % kui maailma suurim spordijalatsite tootja teatas, et tulude oodatust väiksemast kahanemisest. Bed Bath Beyond tõusis 4,8 kui tulevikuprognoosid osutusid esialgsest paremaks ületasid algselt prognoositut, kirjutas Bloomberg.

Standard Poor`s 500 indeks suurenes 2% võrra 1209,18 punktini. Dow Jones kasvas 1,8 % 11022,66 punktini. Peaaegu kolm aktsiat tõusis iga langenud aktsia kohta ning kauplemise maht New Yorgi börsil oli 15% kui kolme kuu keskmine.

“Optimism seisneb lootuses, et me hakkame krediidikriisi lõpule lähenema ning Paulsoni plaan aitab asjadel maha rahuneda ja ettevõtted saavad hakata normaalsemalt edasi tegutsema” ütles Boston Advisors LCC rahajuht James Gaul.

Standard Poor`s 500 indeksi moodustavast kümnest valdkonnast olid üheksa tõusulainel ning turg edenes kui Dodd ütles ajakirjanikele, et kokku lepitud põhimõtted lasevad Knogressil tegutseda ennetavalt ning saata turgudele signaali.

Telefoni- ja tarbekaupade firmad aitasid hoida kasvutempot kui investorid eelistasid dividende maksvaid aktsiaid. Dillard`s Inc juhtis oma 7 % suuruse tõusuga Standard Poor`s 500 Jaekaubanduse Indeksi aktsiahindade tõusu peale seda kui kaks suuremat osanikku palusid juhatusel aktsiaid tagasi osta.

General Electric tõusis täna 4,4 % samas kui eile alles vähedas firma seoses finantsturgude liigse nõrkusega oma kasumihoiatust. General Electricu puhul andsid rahandusüksused rohkem kui poole firma eelmise aasta kasumist.

Standard Poor`s 500 indeksis olevad üheksa telefonifirmat tõusid grupina võttes 3,6 %. Energiafirmad tõusid seoses nafta hinna tõusuga esimest korda 3 päeva jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 23:30
Otsi:

Ava täpsem otsing