Eesti pole soomlaste seas nii populaarne kui mullu

26. september 2008, 09:15

Eestit külastas mullu 1,9 miljonit ööbima
jäänud välisturisti ehk 0,4% Euroopa riikides reisivatest turistidest. See on 2%
vähem kui mullu ning tuleneb otseselt Soome turistide vähenemisest, teatas
Statistikaamet.

ÜRO Maailma Turismiorganisatsiooni andmetel reisis 2007. aastal maailmas 903 miljonit ööbimisega välisturisti ehk 7% enam kui aasta varem. Enam kui pool maailmas reisivatest turistidest saabus Euroopa riikidesse, nendest alla poole protsendi Eestisse.

Euroopa riikidesse saabus 5% enam välisturiste, Eestisse aga 2% vähem kui aasta eest. 2007. aastal võttis Eesti vastu 1,9 miljonit ööbimisega välisturisti, mis teeb 1,4 välisturisti iga Eesti elaniku kohta.

Eesti majutusettevõtete teenuseid kasutas mullu 1,4 miljonit välisturisti. Konkurentsitult oli majutusettevõtete klientide hulgas enim Soome turiste, kes moodustasid üle poole majutusettevõtetes peatunud välisturistidest. Ka oli Soome turistide vähenemine peamine põhjus, miks Eestit külastanud välisturistide koguarv mullu vähenes.

Välisturistid tulevad Eestisse peamiselt puhkama. Puhkusereisi märkis peamiseks Eesti külastamise eesmärgiks üle poole Statistikaameti väliskülastajate uuringu raames küsitletutest. Ostureisil oli 7%, sugulasi ja tuttavaid külastas 12% ning ülejäänutel oli Eestis viibimiseks mõni muu põhjus.

Suurimad poodlejad olid aga Soomest saabunud külastajad. Keskmiselt jättis iga väliskülastaja Eestisse 2624 krooni.

Eesti elanikud armastavad ka ise reisida. Tuginedes Statistikaameti Eesti elanike turismiuuringu andmetele sooritas 2007. aastal iga teine Eesti elanik vähemalt ühe kauem kui päeva kestnud välisreisi.

Uuringu andmetel tegid 15–74-aastased Eesti elanikud mullu kokku 677 000 ööbimisega välisreisi. Reisi korraldamisel olid abiks reisibürood ja -korraldajad, kelle vahendusel käis välismaal üle poole miljoni inimese. Kuigi naaberriik Soome oli Eesti elanike hulgas reisisihina esikohal, oli populaarne puhkusereisi sihtkoht ka Egiptus, Hispaania, Türgi, Kreeka ja Itaalia. 49% välisreisi ettevõtnutest olid naised ja 51% mehed. Reisile kulutati keskmiselt 9189 krooni, sellest 4433 krooni enne reisi algust.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing