Silvia Viidik • 28. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Rekordiline tõusja oli Silvano FG

Kindlaks võitjaks reedesel Tallinna börsil võib veendunult pidada Silvano Fashion Groupi aktsiat, mis rallis päevaga 19,86 protsenti, tehes küll mitte väga suure, pea 1,7miljonilise käibe. Aktsia hind ronis 26,44 kroonile.

Tõusu põhjuseks võib pidada reedehommikust teadet, et kutstakse kokku aktsionäride üldkoosolek ja selle üheks päevakorrapunktiks (teadet lugedes paistab see koosoleku peamise põhjusena) on aktsiate tagasiostuvõimaluse otsustamine.

Maksimaalseks tagasiostuhinnaks on Silvano Fashion Group määranud 3,50 eurot ehk pea 55 krooni, mis näitab ettevõtte juhtkonna suurt kindlust aktsia potentsiaali suhtes. Sama järelduse tegid ka paljud Tallinna börsil kauplejad - päevaga tehti 94 tehingut.

Silvano Fashion Groupi esimese poolaasta käive oli 58,4 miljonit eurot ehk pea 914 miljonit krooni, millest ärikasum oli pea 116 miljonit krooni. Kontsern tegutseb seitsmes riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Valgevenes ja Poolas.

Veel tegi suure käibe Tallinna Kaubamaja aktsia, millega tehti 22 tehingut ja 6,4 miljonit krooni käivet. Aktsia hind tõusis 2,89 protsenti, 78 kroonile.

Päeva suurima käibe kuldmedali sai Eesti Telekom, mille aktsia langes 1,38 protsenti, tasemele 100,3 krooni. Käive oli 6,5 miljonit krooni.

Terve päeva käive Tallinna börsil oli arvestatav 23,7 miljonit krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt