Silvia Viidik • 28. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Töine päev inglastele ja ameeriklastele

Nädalalõpuhõnguline reede möödus mõlemale suurele inglise keelt kõnelevale rahvusele selgelt teguderohkelt. Iseasi, kas inglaste ja ameeriklaste teod kedagi teist rõõmsamaks tegid.

Reedel saabus uudis, et Londoni riskifondid olid levitanud kuulujutte ka meile südamelähedase Swedbanki kohta selle aktsiahinna allapoole surumiseks, et kasutada lühikeseks müüki raha väljapigistamiseks.

Eks igaüks üritab olukorda enda kasuks pöörata ning püüab, eriti praegusel keerulisel ajal, ka ise selleks midagi ette võtta, et rahakott suuremaks paisutada.

Veidi irooniliseks muutis loo asjaolu, et ajendatuna USA otsusest keelata lühikeseks müük mõtlesid ka rootslased samale piirangule, kuid ei pidanud seda siiski piisavalt suureks ohuks. Ja nüüd said ise vastu pead! Eriti Swedbank, kes tegelikult piirangut väga toetas. Sellest õppetund edaspidiseks - ei tasu lootma jääda rüütellikkusele ja aususele ajal, mil kõik rabelevad ellujäämise nimel.

Loomulikult on nüüd rohkem tööd Rootsi finantsjärelevalvel, kes uurib ja puurib ja püüab leida tõendeid inglaste konserveerimiseks. Edu neile selles, igatahes.

Ka ameeriklastel õnnestus eelmise nädala viimasel tööpäeval vahvaid otsuseid vastu võtta. Ma ei taha rääkida USA pankade kõrbemisest, vaid reitinguagentuurist Moody's, kes alandas Venemaa pangandussüsteemi väljavaated negatiivse peale, tehes meie idanaabri meele mõruks. Üllatus? Vist mitte paljudele. Pigem on üllatus, et Moody'se otsus alles nüüd tuli. Kas ka seekord on süüdi ülejäänud maailm, eesotsas USAga, selgub ilmselt lähipäevadel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt