Ekspress Grupp koondab 35 töötajat

29. september 2008, 18:40

Ekspress Grupp ASi juhatuse esimees Priit
Leito sõnul koondab ettevõte 35 inimest.

„Ekspress Grupp on nii I kvartali kui II kvartali tegevuse vahearuandes kirjutanud teostatud kulude kokkuhoiust. Praeguses on majanduskeskkonnas on see möödapääsmatu ja oluline. Ekspress Grupis on koostatud kulude kokkuhoiu kava, mille põhiosad on tööjõukulude kokkuhoid, paberi- ja printimiskulude kokkuhoid, üldhalduskulude kokkuhoid ja IT arenduskulude kokkuhoid,” ütles Leito aripaev.ee-le.

Leito sõnul on suurim kokkuhoiu allikas tööjõukulud.

„Kokkuhoid saavutatakse selliselt, et ei realiseerita palgatõuse, lahkuvate inimeste asemele uusi ei võeta või leitakse firma seest. Samuti viiakse läbi töötajate koondamisi. Tänase seisuga on otsustatud 35 töötaja koondamine, mis puudutab viit Grupi ettevõtjat. Neljandas kvartalis seisab ees täiendavaid koondamisi, mis tingitud nii reklaamimahu vähenemisest kui äriefektiivsuse tõstmiseks vajalikust tugifunktsioonide liitmisest. Eesti Päevaleht otseselt töötajaid koondanud ei ole, kuid seda põhjusel, et kokkuhoid on saavutatud mitmete töötajate lahkumisel, kelle asemele uusi inimesi võetud ei ole,” rääkis Leito muutustes Ekspress Grupis. Lõplikku koondatute numbrit ei osanud Leito praegu öelda.

Koondatakse töötajaid Ajakirjade Kirjastuses, samuti Eesti Ekspressis ja Delfis. „Ekspress Grupi tegevus on lai: ajalehed, ajakirjad, ajalehed, trükk, kojukanne, Rahva Raamat, Ekspress Hotline. Koondamised puudutavad eranditult meediafirmasid, kus on reklaamituludel oluline osakaal. Trüki- ja raamatuäril, kus läheb päris hästi, pole koondamisi seni ette tulnud. Meie tulude vool on lai ja mitte kõigil sektoritel ei lähe nii halvasti,” kommenteeris Leito kulude kokkuhoiu tausta.

Paberi- ja trükikulude kokkuhoiu meetmetest mainis Ekspress Grupi juhatuse esimees toodete mahu vähendamist, vähemkasumlike toodete ilmumise lõpetamist ning insertide ühendamist väljaande põhiosaga. „Arenduskulude kokkuhoid saavutatakse internetiarenduste teostamisel oma ressurssidega varasema teenuse sisseostmise asemel,” lisas Leito.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2008, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing