Rõtov: kes kulusid ei vähenda, on tulevikus kaotajad

29. september 2008, 16:15

Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi sõnul oma
praeguses majanduskeskkonnas suurte meediaväljaannete ainuke võimalus kärpida
tööjõukulusid, Äripäeva otsus koondada sündis ettevõtte sees, mitte välismaa
omanike survel.

„Ajalehe toimetuses on lõviosa kuludest inimeste palgad. Seega on kokkuhoiuks on kaks võimalust: kas koondada või vähendada palku. Praktikas palkade vähenemine arvesse ei tule ja jääbki üle töökohad likvideerida,” rääkis Rõtov aripaev.ee-le.

Rõtovi sõnul peavad praegu kulude kokkuhoidmisega tegelema kõik suuremad meediaettevõtted. „Need, kes jäävad hiljaks sellega, on tulevikus kindlasti turul kaotajad,” märkis ta.

Rõtovi sõnul tuli otsus töökohti vähendada Äripäevas tema enda initsiatiivil, mitte omanike survel. „Viimane nõukogu koosolek Rootsi omanikega oli septembri algul ja ettepaneku töökohtade vähenemiseks tegin mina. Praktika näitab, et välisomanikud võivad ettevõtet pikemalt doteerida kui kohalikud. Kui juhatus väidab, et ei pea kulusid kokku hoidma, siis mina sellise ettevõtte aktsiaid omada ei tahaks,” kommenteeris Äripäeva juht.

AS Äripäev kaotab umbes 15% ettevõtte 200 töökohast, põhjus on reklaamiraha tulude vähenemine. „Aasta teisest poolest on vähenenud reklaamikäive 20%. Oleme pessimistlikud ka järgmise aasta suhtes. Et säilitada ettevõtte positiivne rahavoog ja kasumlikkus, on vaja kulusid kokku võtta,” rääkis Rõtov.

Äripäeva juhi sõnul proovitakse töötajate arvu vähendamisel ajakirjanikke säästa. „Selleks annavad meile võimaluse online-tooted. Paljud ajakirjanikud saavad tulla veebi tööle. Peame arvestama, et mõned kirjutajad, kes olid edukad paberlehes, ei pruugi seda olla veebis,” rääkis ta ümberstruktureerimisest ettevõtte sees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing