Päästeoperatsioonid tulevad lähemale

Silvia Viidik 30. september 2008, 00:00

Termin "pankade päästmine" on muutunud kõigile juba pea igapäevaseks kasutuskeeleks. Kahjuks ei saa seda veel riiulile panna ning unustada, sest päästmist vajavaid panku on küll ja küll.

Eilse hommiku kindlaks võitjaks osutus uudis Belgia juurtega finantsvahendusettevõtte Fortis päästmisest. Selleks panid oma jõud kokku madalmaade valitused - Hollandi, Belgia ja Luksemburg -, kes pühkisid tolmu 11,2-lt miljardilt dollarilt ning paigutasid selle viimatimainitud panka. Möödunud nädal näitas investorite usaldamatust Fortise vastu, surudes aktsia hinna tervelt 35 protsendilisele langusele.

Tema pole siiski ainus õnnetu, kelle päevad eile loetud said. Teiseks prantsatajaks võiks lugeda brittide mitte just kõige suuremat panka Bradford & Bingley, kellele viskasid päästerõngad kuumaverelised hispaanlased, pank Banco Santader. Ülejäägid sai loomulikult Inglise valitsus.

Kas mitte ei paista trend kõrbevatest finantsasutustest kuidagi geograafiliselt meile lähenevat? Kui kriis sai USAs suure hulga panku maha tõmmatud, paistab kriipsutamisega jõudvat meie mandrile. Kes läheb järgmisena?

Seda ütleb kindlalt vaid homne hommik. Või ülehomne, aga ilma paanikat külvamata võiks siinkohal mainida, et meie kallis Swedbank kukkus eile 19 protsenti. Polekski väga hirmus, kui tase ei oleks saavutanud hirmutavalt madalaid numbreid. Hinda 88 SEK ei ole nähtud alates 2001. aasta lõpust ning graafik meenutab kuristikku. Loodame siiski, et homme hommikul uudiskanaleid avades leinalippe veel välja otsima ei pea.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing