Ettevõtted tõmbavad tööjõukulusid kokku

Mariliis Pinn 30. september 2008, 08:51

Üha rohkem Saaremaa ettevõtteid otsib
tööinspektsiooni kaudu abi töötajate koondamiseks või sundpuhkusele saatmiseks,
lõppeval kuul koondas õmblusfirma Adniel 13 töötajat ning Saaremaa Hotell kaalub
töötajate tööaja ümberarvestamist.

“Oleme töökaitseinspektsioonilt saanud loa nii töötajate osaliselt tasustatava puhkuse kui osaliselt tasustatava tööaja osas,” kinnitas ASi Saare Hotell juhatuse liige Heldur Allese Meie Maale. Kui töötajad, kellega tööaja osas oleme suulise kokkuleppe saavutanud, seda ka kirjalikult kinnitavad, läheb plaan ka käiku.

Allese sõnul on põhjused töötajate tööaja ümbermängimiseks samad, mis kõigil Eesti vabariigis taolist otsust tegevatel ettevõtetel. “Ei ole lihtsalt tööd,” tõdes ta. Kui varasematel talvedel on hotellil veel tellimusi olnud, siis sel talvel pole ühtegi. Juba septembrikuu oli praktiliselt tühi.

Lääne töökaitseinspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski kinnitas, et viimasel ajal on tööandjate huvi tõusnud nii kollektiivse koondamise kui osaliselt tasustatava puhkuse ja osaliselt tasustatava tööaja sisseviimise vastu. “Paljud firmad on huvi tundnud, kuidas ettevõtte sulgemise protsess käib, ent ära vormistanud seda seni keegi veel pole ja kuni taotlust laekunud pole, ei saa ka nimesid nimetada,” märkis Siniavski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing