Atria vahetab juhtkonna välja

Kadrin Karner 01. oktoober 2008, 00:00

Täna Atria Eesti juhi kohal alustav Kaido Kaare ütles, et Wõro Kommertsist ja Vastse-Kuuste Lihatööstusest ühise kontserni juhtkonna loomise plaan sai alguse siis, kui Atria ettevõtted ostis.

"Tänaseks on jõutud nii kaugele, et paika on pandud uus juhtkond, kus on esindajad kõikidest ettevõtetest," ütles Kaare eile. Kaare sõnul toob uus juhtkond kaasa selle, et tekib üks kontsern, millel on oma kaubamärgid, oma tootmisüksused. Meeskond on tänaseks kokku saadud. "Ma arvan, et suhteliselt õnnestunult," oli Kaare rahul.

Järgmisena plaanitakse juba ettevõtte edendamise kallale asuda. "Tuleb teha strateegiline analüüs ehk mida kontsern endast siin turul kujutab ja seada lähituleviku plaanid," ütles Kaare.

Otsest eesmärki, et peaks turuliidrikohast või turuosadest rääkima, Kaare sõnul ettevõte praegu ei ole seadnud.

Rakvere Lihakombinaadi juhi Anne Mere sõnul on loogiline, et kolme ettevõtte ühendamine toob kaasa ka muudatusi juhtkonnas. "Seda, kui edukaks uus meeskond osutub, näitab aeg," jättis ta hinnangute andmise edaspidiseks.

Mere ei arva, et Atria Rakvere liidripositsiooni ohustab. "Aga eks ta toob uut pinget konkurentsisituatsiooni ja sunnib meid nutikamad olema," lisas ta.

Rakvere Lihakombinaadil läks suvine müük hästi, aga nüüd sügise alguses, on tunda tarbimise pidurdumist ja odavamatele toodetele üleminekut. Seoses viineriliini käivitumisega otsitakse aktiivselt uusi väljundeid Venemaale ja Ukrainasse.

Oskar Lihatööstuse aktsionäri ja juhi Aldo Pariku sõnul Atria nendega päris samas nišis ei konkureeri. "Püüame teha teistsugusele sihtrühmale kaupa. Meid mõjutab masstoodang vähem," rääkis Parik.

"Kui need on samad inimesed, kes enne nende ettevõtete (Wõro Kommertsi ja Vastse-Kuuste lihatööstuse) juhtkonnas olid, siis ma suurt muudatust ei näe. Kindlasti on veel tundmatu faktor see, mida Soome emafirma siin Eestist mõtleb teha," sõnas Parik ja tõdes, et suuremal ettevõttel on siiski teatud eelised.

Lähiaja plaanidest rääkides on Parik tagasihoidlik. "Plaane on, aga räägiks nendest siis, kui on täide viidud. Esimesed partiid on Eestist väljapoole ka viidud, aga need on nii väikesed, et nendest ei ole mõtet rääkida," sõnas Parik.

"Toodame rohkem kui mullu. Alati võiks ju rohkem olla. Aga langust me praegu veel ei näe," kirjeldas ta praegust seisu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing