Vene erainvestor hoiab oma rublasid Eesti pankades

Romet Kreek 01. oktoober 2008, 00:00

Kui tugevasti Venemaa finantssüsteem on seotud Läänega ja kuidas see mõju avaldab, saame teada alles aasta pärast, rääkis Košelev ja selgitas, et 90. aastate algul hakkas Venemaa integreerumine tsiviliseeritud maailma ehk Läänega sel teel, et venelased viisid kapitali Lääne pankadesse, ka Hansapanka ja Forekspanka. Osalt põgeneti niimoodi rubla devalveerimise eest.

2002.-2003. aastal hakkasid Vene metallurgiasektori firmad ostma varasid välismaale, hiljem järgnes nende eeskujule Vene kütusetööstus. "Et Lääne finantskriis imporditi Venemaale, ei ole päris õige," ütles investor. "Putin ja teised poliitikategijad on aastaid rääkinud Vene kriisi ohust - näiteks kinnisvaraturul ja mujalgi."

Vastuseks küsimusele, kui suur osa tema varadest on Venemaale investeeritud, vastas investor: "Pigem ütleks, et hoian rublahoiuseid Eesti pankades. Inflatsioon on 12%, hoiuseintressid rublas veidi madalamad ning rubla tugevneb." Ta täpsustas, et hiljuti rubla veel tugevnes. "Tegema ei pea midagi," ütles ta.

2005. aasta Äripäeva rikaste edetabelis oli Košelev 88,38 miljoniga 182. kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing