Romet Kreek • 30. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vene erainvestor hoiab oma rublasid Eesti pankades

Kui tugevasti Venemaa finantssüsteem on seotud Läänega ja kuidas see mõju avaldab, saame teada alles aasta pärast, rääkis Košelev ja selgitas, et 90. aastate algul hakkas Venemaa integreerumine tsiviliseeritud maailma ehk Läänega sel teel, et venelased viisid kapitali Lääne pankadesse, ka Hansapanka ja Forekspanka. Osalt põgeneti niimoodi rubla devalveerimise eest.

2002.-2003. aastal hakkasid Vene metallurgiasektori firmad ostma varasid välismaale, hiljem järgnes nende eeskujule Vene kütusetööstus. "Et Lääne finantskriis imporditi Venemaale, ei ole päris õige," ütles investor. "Putin ja teised poliitikategijad on aastaid rääkinud Vene kriisi ohust - näiteks kinnisvaraturul ja mujalgi."

Vastuseks küsimusele, kui suur osa tema varadest on Venemaale investeeritud, vastas investor: "Pigem ütleks, et hoian rublahoiuseid Eesti pankades. Inflatsioon on 12%, hoiuseintressid rublas veidi madalamad ning rubla tugevneb." Ta täpsustas, et hiljuti rubla veel tugevnes. "Tegema ei pea midagi," ütles ta.

2005. aasta Äripäeva rikaste edetabelis oli Košelev 88,38 miljoniga 182. kohal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt